Güncel

Gülşen'in ev hapsi kararı kaldırıldı!

Geçtiğimiz dönemlerde hakkında hapis istemi uygulanan Gülşen için ev hapsi kararı çıkmıştı. Ancak şimdi bu karar kaldırıldı.

Gülşen'in ev hapsi kararı kaldırıldı!

Dönem dönem sahne kıyafetleri ile gündeme gelen Gülşen son dönemlerde farklı bir konuyla gündemden düşmedi. Şarkıcı Gülşen hakkında konserinde yaptığı bir söylem nedeniyle hapis kararı çıkmıştı. Ancak yapılan itirazların ardından bu hapis kararı ev hapsine evrildi. Şimdi ise bu karar hakkında da bir gelişme var.

Hakkında 3 yıla kadar hapis istenen şarkıcı Gülşen ardından ev hapsi cezasına çarptırıldı. Ancak şimdi bu ceza ile ilgili de bir gelişme var. Gülşen'in ev hapsi cezası da kaldırıldı ve sadece yurt dışına çıkma kısıtlaması getirildi, ayrıca şarkıcı haftada bir imza vermek durumunda da kalacak.

Gülşen'in ev hapsi kararı kaldırıldı!

gülşen

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi de iddianameyi kabul etti. 21 Ekim'de hakim karşısına çıkacak Gülşen'in ev hapsi kaldırıldı. Yurtdışı yasağı ve karakol imza şartı getirildi. Gülşen konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: "Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım..."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.