Güncel

Gün gün koronavirüs belirti takvimi

Şu anda sosyal medyadaki en önemli gündem maddesi koronavirüs. Peki koronavirüs belirtileri neler? İşte gün gün koronavirüs belirti takvimi.

Gün gün koronavirüs belirti takvimi

Hali hazırda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs salgını yaşanıyor. Bu salgından kesin olarak korunmanın tek yolu ise evde kalmak. Lakin işiniz dolayısıyla evde kalamıyorsanız o zaman farklı tedbirler uygulamanız gerekiyor.

Şimdiye kadar hem internet, hem de televizyon yayınları üzerinden koronavirüsten nasıl korunulacağına dair pek çok bilgi paylaşıldı.

Hatta bunun yanında koronavirüs belirtileri ile ilgili de pek çok veri halka sunuldu. Şimdi genel olarak herkes koronavirüs belirtileri hakkında az ya da çok bilgi sahibi. Peki ama hangi belirti, hangi gün ortaya çıkıyor? Hacettepe Üniversitesi bu konu ile ilgili çok güzel bir video hazırlamış. Gün gün koronavirüs belirti takvimi ismiyle yayınlanan bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü üzere koronavirüs salgınında tüm belirtiler birden ortaya çıkmıyor. Eğer ilk belirtiler sizde ortaya çıkmaya başladıysa işinizi şansa bırakmadan hemen bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Ülkemizdeki koronavirüs vakaları günden güne artmaya devam ediyor. Bu bağlamda salgından korunmak için zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamanızı tavsiye ederiz. Eğer dışarı çıkmak zorunda kalırsanız, eve döndüğünüzde mutlaka gerekli temizlik ve hijyen kurallarına uymanız gerekiyor. Belki size bir şey olmayabilir fakat bu virüs yüzünden çok sevdiğiniz büyüklerinizi kaybedebilirsiniz. Bunu unutmayın.

Yorumlar
ilker
sokağa cıkma yasağı getirelecekde kasada para yok yoksa cokdan gelirdi suriyeliler için 40 milyar verdik gerekirse 40 milyar daha veririz diyenler türk halkına versede insanlarımız hastalık yüzünden ölmese evine ekmek götürmek için sokağa cıkmak zorunda kalmasa 65 yaş üstüne sokağa cıkma yasağı geitiryor bunların cocukları calışıyor akşam eve geldiyinde o yaşlı insanlara bulaştırmıyormu sanki nasıl olsa onlar emekli maaşı alıyor diye onlara sokağa cıkma yasağı var
Cevapla
Antepli
Kesinlikle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli yoksa bu beladan başka şekilde kurtuluş yok,insanımız hala durumun ciddiyetine değil.
Cevapla
Elvan
Komple dısarı çıkma yasağı konsun artık ders almadıkmı daha bu kadar can kaybından
Cevapla
💠Gakko💠
Rabbım yardım ede belekim vallahi paranoya olduk nedeceyük bilmim
Cevapla
panik
inşallah kardeşim haklısın......
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.