Güncel

Güney Kore hükümetinin resmi YouTube hesabı hacklendi! Kripto para yayını yapıldı

Güney Kore'nin resmi YouTube hesabı çalındı ve kanalın adı değiştirildi. Ardından kripto para hakkında bir yayın yapıldı.

Güney Kore hükümetinin resmi YouTube hesabı hacklendi! Kripto para yayını yapıldı

Güney Kore hükümetinin resmi YouTube kanalı hacklendi. Söz konusu hacklenme kendi başına zaten sosyal medyada olay oldu ancak üstüne bir de kanalda kripto para birimi yayını yapıldı. Ülkenin resmi YouTube kanalında Elon Musk'ın kripto para birimi hakkında sohbet ettiği bir video yayınlandı. Kanala saldırı Cumartesi sabahı yapıldı.

Yonhap Haber Ajansı'na göre, sabah 3:30'da kanalın adı "SpaceX Invest" olarak değiştirildi. Ajans tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsü, Musk'ın Katar Ekonomik Forumu sırasında Bloomberg News baş editörü John Micklethwait'e verdiği Haziran röportajından bir klip gösteriyor gibi görünüyor.

Güney Kore hükümetinin resmi YouTube hesabı hacklendi! Kripto para yayını yapıldı

Güney Kore hükümetinin resmi YouTube hesabı hacklendi! Kripto para yayını yapıldı - Resim : 1

Röportajda Musk, Tesla ve SpaceX şirketlerinin nakit varlıklarının "küçük bir yüzdesi" olarak nasıl bitcoin satın aldıklarını anlatıyor. Ayrıca Musk'ın, tweet attıktan sonra %10 oranında artmasına yardımcı olduğu kripto para birimi Dogecoin üzerine de konuşuluyor.

Yonhap'a göre, Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı, Güney Kore hükümetinin ihlalden üç saat sonra haberdar olduğunu ve sabah 7.20 civarında hesaba erişimini yeniden sağladığını söyledi. Tesla ve SpaceX CEO'su kripto para hakkında yaptığı röportajın kanal üzerinde yayınlanması hakkında pek bir yorumda bulunmadı. 

Ajans, YouTube kanalının hesap kimliğinin ve şifresinin çalındığının söylendiğini bildirdi. Kanalın yaklaşık 262.000 abonesi var ve aktif olarak hükümet politikaları ve güncel olaylar hakkında videolar yayınlıyor. Kore gazetesi JoongAng Ilbo'dan Lee Jian, bu hesabın Güney Kore hükümeti tarafından son iki hafta içinde ihlal edilen üçüncü YouTube hesabı olduğunu bildirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.