Güncel

Günlük 22 Bitcoin ATM'si kuruluyor! Peki Türkiye'ye ne zaman geliyor?

Mart 2022'de dünya çapında her gün 20'den fazla Bitcoin ATM'si kuruldu! Peki Türkiye'de de Bitcoin ATM'si kurulacak mı?

Günlük 22 Bitcoin ATM'si kuruluyor! Peki Türkiye'ye ne zaman geliyor?

Kripto para biriminin benimsenmesi daha yaygın hale geldikçe, kripto endüstrisindeki aktörler, Bitcoin ATM'leri gibi geçişi kolaylaştırmak için altyapıyı devreye sokuyor. Öyle ki, sadece geçtiğimiz Mart ayında, günlük 20'nin üzerinde Bitcoin ATM'si hizmete açıldı.

Günlük 20'den fazla Bitcoin ATM'si kuruluyor! Peki Türkiye'ye ne zaman geliyor?

Sadece 2022'nin Mart ayında, dünya çapında toplam 686 Bitcoin ATM'si kuruldu ve sayı 1 Mart'ta 36.023'ten 1 Nisan'a kadar 36.709'a yükseldi. 

Bu, zaman içinde kurulan Bitcoin makinelerinin sayısı artmaya devam ettiğinden, yalnızca Mart ayında günlük 22 Bitcoin ATM'sinin eklendiğini gösteriyor. Coin ATM Radar tarafından sağlanan istatistiklere göre, dünyadaki toplam kripto ATM sayısı 11 Nisan itibariyle 36.733'tür.

Kripto ATM numarası. Kaynak: Coin ATM Radarı.

Tüm Bitcoin ATM'lerinin CoinAtmRadar tarafından izlenmediğini hesaba katarsak, gerçek sayı çok daha yüksek olabilir.

Küresel Bitcoin ATM kurulumlarının büyümesi

Çalışmakta olan Bitcoin ATM'lerinin artan sayısı, kripto para birimleri dünya çapında popülerlik ve kabul kazanırken makinelerin ne kadar önemli hale geldiğini gösteriyor.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri en çok Bitcoin ATM kurulumuna tanık olan ülkedir.

Daha önce, finans analizleri ile bilinen Finbold, bir raporda 2021'de günde 50'den fazla olmak üzere yaklaşık 20.000 yeni Bitcoin ATM'sinin kurulduğunu vurgulamış, biz de Teknolojioku olarak bu veriyi sizlerle paylaşmıştık. Sonuç olarak, tedarikçiler ve yatırımcılar, amiral gemisi dijital varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça uzakta olmasına rağmen, alanın uzun vadeli beklentileri konusunda muhtemelen iyimser hissediyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.