Güncel

Hackerlara yarım milyonluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor!

Akel Güvenlik Sistemleri A.Ş. hacker saldırısına uğrayan site için, yarım milyonluk tazminat davası açacağını açıkladı.

Hackerlara yarım milyonluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor!

Günümüzde hackerler Türk veya yabancı menşeili sitelere yaptığı saldırılar ile gündemden düşmüyorlar. Çoğu hackerlar yaptıklarıyla kalırken bazıları ise yüksek cezalara çarptırılabiliyor. Bu bağlamda hacker'ların hedefi olan Akel Güvenlik Sistemleri firması siber korsanlara yarım milyonluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Akel Güvenlik Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mürvet Vaner, web sitesine yapılan saldırıda, site arayüzünde ırkçılık ve nefret söylemi içeren paylaşımlarda bulunulduğunu, yüksek prestij ve para kaybına uğradığını söyleyerek hackerlar hakkında yarım milyonluk tazminat davası açacağını belirtti.

 1437504750_img20150721214724.jpg

Adli Bilişim Uzmanı Mustafa Sansar tarafından tespit edilen log kayıtları ve web sitesine yasa dışı giriş yapan kişilere ait olduğu düşünülen IP adresleri ile savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Vaner, faillerin yakalanması durumunda tazminat davasını derhal açacaklarını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.