Güncel

HarmonyOS durdurulamıyor! Rekor üstüne rekor!

ABD ambargoları sonrasında kendi işletim sistemi HarmonyOS’u geliştiren Huawei, çok kısa sürede 90 milyon barajını da aştı!

HarmonyOS durdurulamıyor! Rekor üstüne rekor!

Amerikan ambargolarına direnmek için kendi yazılımlarını geliştirmeye devam eden Çin merkezli teknoloji ve yazılım şirketi Huawei, Haziran ayının başında HarmonyOS'u kullanan cihaz sayısının 10 milyona, ulaştığını, Ağustos ayının başında  50 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirket, Ağustos ayı sonunda bu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirketin son paylaştığı veriler, 90 milyon barajını da aşıldığını gösteriyor!

HarmonyOS durdurulamıyor! Rekor üstüne rekor!

Bilindiği üzere ABD yaptırımları sonrasında zor günler geçiren Huawei, çareyi kendi yazılımlarını geliştirmekte bulmuştu. Şirketin bu konuda gayet başarılı olduğunu da söyleyebiliriz.

Zira Ağustos ayının başında HarmonyOS'u kullanan cihaz sayısının 50 milyonun üzerine çıktığını açıklatan Huawei, Ağustos ayı sonunda abu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirketin son paylaştığı veriler ise, HarmonyOS kullanan kullanıcı sayısının 90 milyonu aştığını gösteriyor! Yani şirket sadece 1 ay içinde HarmonyOS'u kullanan kullanıcı sayısını neredeyse ikiye katladı.

Bu başarı bununla da sınırlı kalmıyor, zira Huawei, HarmonyOS 2.0 için iddialı bir hedef belirledi. Şirket açıklamasına göre, hedef 2021 yılı sonuna kadar 300 milyon cihaza ulaşmak.

Bu oldukça iddialı bir hedef gibi görünse de, şirketin sadece iki ay içinde yaklaşık 90 milyon yeni aboneye ulaştığını düşünürsek, belirlenen hedefin gayet gerçekçi görünüyor olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Siann tırın tırın
Linux tabanlıı
Cevapla
Kursat
Ona Android tabanli degil Linux tabanli denir.herseyi Android e baglamayin.baskakarida yapsin gorelim.Amerika Huawei nun gucunden korktu. Bu kadar Basit. APPLE bir teknoloji fakiri sirket.En iyisi degil en iyi kopyasini Apple yapar. Yenilik yok arastirma yok. Bak Bak sonra Ben en kalitelisi yapariyok yam.
Cevapla
Doğayı koruyalım.
Denemekten zarar gelmez. Edit!!!! Çöpe Pet şişe atmayın biriktirin çöp toplayan çocuklara verin böylece plastik için daha az çöp karıştırmış olurlar. Doğayı koruyalım.
Cevapla
Corona
Çin dediğin ülkede 1,4 milyar insan yaşıyor iç piyasada 100 milyon insanın kullanması önemli değil Çin dışı pazarda ne yapacak Android varken neden HarmonyOS kullanayım?
Cevapla
Metin
Harmony OS'u bilseniz, zaten kullanmak istersiniz. Bende P40 Pro var, HarmonyOS'a geçeceğim. Benim gibi çok kişi de öyle yapacaktır..
Xxxx
HarmonyOS Android tabanlı işletim sistemi zaten.
Efe adıgüzel
Türkiyeye ne zaman gelicek bilgisi olan varmı p 40 lite almayı düşünüyorumda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.