Güncel

Hastalık şimdi de bu altcoine bulaştı: Fiyatı giderek düşüyor!

1 dolara sabitlenmesi gereken Neutrino USD (USDN), -15,8 düşüş ile $0,81 seviyelerinden işlem görüyor! Neler oluyor?

Hastalık şimdi de bu altcoine bulaştı: Fiyatı giderek düşüyor!

Terra'nın UST Stablecoin'indeki kriz Waves Protokolünde Neutrino USD'ye yayılıyor. Algoritmik stabilcoinler, Terra'nın UST'sinin 1 dolarlık sabitleyicisini kaybetmesinin ardından baskı altında.

Hastalık şimdi de bu altcoine bulaştı: Fiyatı giderek düşüyor!

Waves blok zinciri ekosisteminde algoritmik bir stabilcoin olan Neutrino USD (USDN), en büyük algoritmik stabilcoin Terra USD ( UST ) Çarşamba günü 23 sente kadar düştükten sonra, sabit olması gereken 1 ABD dolarının altına düştü.

 • Veri sağlayıcısı Messari'ye göre, fiyatını 1 dolarda tutması beklenen USDN, Çarşamba günü %12 düşüşle 88 sente düştü . Waves platformunun yerel tokeni WAVES, son 24 saatte %26 düşüşle 9 dolara geriledi.
   
 • USDN, Waves protokolünün sabit parasıdır ve tasarım olarak Terra blok zincirinin algoritmik sabit parası UST'ye benzer. Kullanıcıların, USDN'yi basmak için Neutrino'nun akıllı sözleşmelerine WAVES tokenini kilitlemeleri gerekirken, USDN itfaları, WAVES arzının kilidini açmak için stabilcoini yok eder, böylece arz ve talebi dengeler ve stabilcoini sabit tutarda tutar.
   
 • Sabit para birimini kaybetmeden önce 18 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan ve Terra ekosistemini çökerterek daha geniş kripto para piyasalarında kargaşaya neden olan UST'nin patlamasından sonra, daha küçük algoritmik stabilcoinler artan baskı gördü ve fiyatları sallanmaya başladı.
   
 • Messari analisti Dustin Teander, "Açıkça UST bulaşmasının yayıldığını görüyorsunuz" açıklamasında bulundu. "USDN-3pool için Eğri havuzu şimdi %92 USDN olmak üzere dengesiz. UST'nin Eğri havuzlarında aynı tür oranların geçerli olduğunu gördük. Bu genellikle sabitleyicinin baskı altında olduğunun iyi bir işaretidir ve geri yüklemek için yeni mevduatlar gerektirir. denge."
   
 • Kripto araştırma firması Delphi Digital Pazartesi günkü günlük raporunda, UST'nin de-pegging ile ilgili dikkatlerin çoğunu alırken, FRAX, FEI ve USDN gibi daha küçük algoritmik stabilcoinlerin de aynı tehlikeyle karşı karşıya olduğunu yazdı . Raporda, "Her projenin bu değişken zamanlarda sabit kalmasını sağlayacak kadar sağlam olup olmayacağını göreceğiz" dedi.

Tüm bunların yanı sıra Neutrino USD (USDN) şu anda -15.1% kayıp ile $0,818972 seviyelerinden işlem görüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.