Güncel

Hava Durumunu Twitter'dan öğrenin!

Sokağa çıkmadan ve haftasonlarınızı planlamadan önce hava durumunu en doğru şekilde takip etmek için Twitter’a uğramayı unutmayın

Hava Durumunu Twitter'dan öğrenin!

Soğuklar geldi; Türkiye’nin birçok kenti beyazlara büründü bile. Sabah işe gitmek için evden çıkarken nasıl giyineceğinizi, haftasonu tatile gideceğinizde havanın nasıl olacağını öğrenmek için ilk adreslerinizden biri Twitter. Hava durumuyla ilgili birbirinden ilginç sohbetlerin döndüğü Twitter’da aynı zamanda uzman görüşlerini de takip edebilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek birkaç hesabı sizler için derledik:

@meteoroloji_twi: Sadece resmi kurumlara güvenirim diyenlerdenseniz Meteoroloji Genel Müdürlüğü tam size göre. Haftalık tahmin raporları, kuvvetli yağış veya don uyarıları ve tabii ki Türkiye’nin farklı köşelerinden gülümseten fotoğraflarıyla tıklamanızı bekliyor.

@meteorolojilab: Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Laboratuvarı’na ait hesapta, sadece İstanbul ve Türkiye değil dünyanın farklı kentlerindeki hava durumunu ve fırtına ihtimallerini de yakından takip edebilirsiniz. İstanbul’un en yüksek tepelerinden biri olan Kandilli’den çekilen güzel fotoğraflar da cabası.

@trtturkhava: Twitter’de sık aralıklarla güncellenen hava durumu sitelerinden biri. Türkiye’nin dört bir köşesinde dakika dakika değişen sıcaklıkları takip edin.

@BunyaminSurmeli: Televizyonlarda en çok izlenen hava durumu sunucularından olan Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli – ya da daha çok bilinen ismiyle “Havayı Koklayan Adam”, twitter üzerinde de en çok takip edilen sunuculardan birisi. Sorulara yanıtlar vererek interaktif bir kullanıcı. Hava durumu dışında uzaydan bile haberlere adresinde yer veriyor.

@huseyinoztel: Twitter adresinde hava tahminleri yapan anketlere de yer veren Meteroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, aynı zamanda ulusal bir kanalda hava durumu sunuculuğu da yapıyor. Ayrıca çevreyle ilgili sosyal içerikli paylaşımlara da bu adreste rastlayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.