Güncel

Havadan su üreten cihaz

Bir İsrail şirketi özellikle askeri birliklerde kullanılması amacı ile havadan su üreten cihaz geliştirdi.

Havadan su üreten cihaz

Bir İsrail şirketinin özellikle askeri birliklerin su ihtiyacı düşünülerek havadan su üretmek için geliştirilen yeni modelin özelliği 70 kilogram ağırlığı ile benzerlerine göre hafifliği ve taşınma kolaylığı olması.

1331165096_58070.jpg

Cihaz havadaki nem oranına göre günde 60 litreye kadar su üretebiliyor. Su üretebilmesi için bir tankın ya da zırhlı aracın üzerine takılıp çalıştırılması yetiyor.

Cihaz suyu üretirken filtrelerle önce kirli hava ile temiz havayı birbirinden ayırdıktan sonra, temiz havadaki nemden su üretimini gerçekleştiriyor. Giderek hafifleyip kapasitesi artırılan havadan su üretme cihazlarının çatışma bölgelerindeki birliklere büyük avantaj sağlayacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Misafir
3 ay olmadı henuz sanırım,Turkıyede bır devlet memuru boyle bır cıhaz yapmıştı.Patent aldı mı,üretıme gectı mı,nerede satılıyor,kım desteklıyor,kım umursamıyor,hangı medya ılgılı gıbı haberler cıkmadı bır daha.Halbuki suyun altın olacagı donem cok yakın;bılım ve ötesi kehanetlere göre.Turkıye yı ılk etapta da guney kesımlerını once kuraklık beklıyor denıyor.Mucitlere genelde sahıp cıkılmıyor,hatta ötelıyoruz gibi.Deprem,tıp,bılım ve otesi tüm konularda ılgılı ve bılgılı olmamanın faturasını ödemeyız sanıyoruz sanki...........
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.