Güncel

Hayaldi gerçek oluyor

Apple, kendi televizyonunu geliştirerek yepyeni bir sahaya son sürat girme hazırlığında. Peki Apple'ın bu yeni olası projesi nasıl bir tasarıma sahip olacak ?


Apple firması tarafından resmi olarak açıklama yapılmadı. Steve  Jobs'ın hayali için firma çalışanları çalışmalarına hız verdiği firmaya yakın kaynaklar tarafından sıkça dillendirilmeye başlandı.

Apple, kendi televizyonunu geliştirerek yepyeni bir sahaya girmeye son sürat girme hazırlığında. Peki Apple'ın bu yeni olası projesi nasıl bir tasarıma sahip olacak?

Ön görülere göre Apple'ın LCD TV ile sevenlerinin karşısına çıkma olasılığı ağır basıyor. Apple TV 'lerde internet gücünden faydanılacak ve iPhone 4S'lere getirilen ses tanıma uygulaması Siri de eklenecek. Uzmanlara göre bu özellik ile kullanıcılar yalnızca sesleriyle komut vererek kanal değiştirebilecek veya televizyonunun ses ayarlarını denetleye bilecek. Böylece kumanda tarihe karışmış olacak.

1324757240_ortaa.jpg

Apple TV'lerin bir diğer olası önemli özelliği de tüm Apple cihazlarıyla TV'lerinin senkronize olabilmesi diğer bir değişle iPhone,iPad veya iPod  sahipleri, bu cihazlarıyla Apple TV arasında bağlantı sağlayabilecek. Bu öngörülere ve söylentilere rağmen Apple firması tarafından henüz resmi olarak bir açıklama yapılmış değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.