Güncel

Haydar Dümen hayatını kaybetti! Bir zamanların efsanesiydi

Bir zamanların efsanesi olan Haydar Dümen hayatını kaybetti. 90 yaşında hayatını kaybeden Dümen, Posta gazetesindeki yazıları ile ünlüydü. İşte detaylar.

Haydar Dümen hayatını kaybetti! Bir zamanların efsanesiydi

Türkiye'de efsaneleşmiş isimler arasında olan Haydar Dümen hayatını kaybetti. Psikiyatrist ve Posta gazetesi yazarı olarak tanınan Haydar Dümen 31 Ocak'tan beri Beykent Üniversitesi Hastanesi'nde Covid tedavisi görüyordu. Bir zamanların efsanesi olan doktor 90 yaşında hayata gözlerini yumdu.

90 yaşında hayata gözlerini yuman Haydar Dümen 10 Şubat akşamı koronavirüs yüzünden kalp durması geçirdi. Hayata gözlerini yuman doktor koronavirüs önlemleri kapsamında toprağa verildi.

Haydar Dümen hayatını kaybetti! Bir zamanların efsanesiydi

haydar dümen

Dr. Haydar Dümen Posta gazetesinde yazdığı cinsellik ile ilgili yazılar ile ünlüydü. İnsanların sorulara cevap veren doktor Türkiye'de bir zamanların efsanesiydiç diyebiliriz. 1931 yılında hayata gözlerini açan Haydar Dümen Uşak'ta iki saray köyünde dünyaya gelmişti. Ortaokul ve lise 2. sınıf bitene kadar Uşak’ta okuyan DÜmen, lisede Afyon‘da eğitim gördü.

1948 yılında mezun olduğu liseden sonra ise, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumak için İstanbul‘a gitti ve ve 1955 yılında mezun oldu. 1958 yılında da nöropsikiyatri uzmanı olarak nöroloji ve psikiyatri dallarında uzmanlık diplomasını aldı. 25 yıl devlet hastanelerinde çalıştıktan sonra 1980 yılında emekli oldu. Posta Gazetesi'nde insanların sorularına derman olan Haydar Dümen bir zamanlar herkesin tanıdığı bir isimdi. Bazen esprili cevapları ile gündeme gelen Dümen sosyal medyanın çok yaygın olmadığı dönemde en bilinen isimlerden biriydi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.