Güncel

Haziran ayının şampiyonu: Xiaomi !!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Çinli firma Xiaomi, listeleri ve satış rakamlarını alt üst etmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Haziran ayının şampiyonu: Xiaomi !!

Son zamanlarda yayınlanan çoğu listede büyüme kaydeden ender firmalardan olan Xiaomi'nin başarısı devam ediyor. Firma yoluna emin adımlarla devam ederken rakiplerine göz dağı vermeye de devam ediyor.

10 Ağustos 2021 tarihinde bir lansman gerçekleştirecek firma, bu etkinlikte Mix serisinin son üyesini tanıtacak. Firmanın ilk ekran altı kamera teknolojisini kullanacak olan Xiaomi Mi Mix 4, bu alanda diğer firmalardan üstün bir teknoloji sunuyor. İlk olarak bu teknolojiyi rakipleri ortaya çıkarmış olsada, Xiaomi bu alanda aceleci davranmayıp teknolojiyi daha da geliştirmişti.

Xiaomi emin adımlarla ilerliyor!

Şirket, Haziran ayı satış hacimleri açısından tüm akıllı telefon satıcılarına liderlik etti. Bu sayede rakipleri olan Samsung ve Apple'ı geride bırakmış oldu. Xiaomi için başka bir dönüm noktası da yayınlanan en son raporda gözüktü. Counterporint Research'e göre, Xiaomi Haziran ayı için tüm akıllı telefon satışlarının %17.1'ini domine ederek Samsung'un %15,7'lik payını ve Apple'ın %14,3'lük payını geride bıraktı. Xiaomi'nin ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmesinden bu yana yaklaşık 10 yıl geçti ve 800 milyon akıllı telefon sevkiyatını geride bıraktığı söyleniyor.

Haziran ayının şampiyonu: Xiaomi !! - Resim : 1

Counterpoint'ten Tarun Pathak, Xiaomi'nin Avrupa, Çin ve Hindistan'da oldukça iyi performans gösterdiğini ve bu pazarlardaki akıllı telefon talebinin Xiaomi için normalleştiğini açıkladı. Xiaomi ayrıca Redmi 9, Note 9 serisi ve Redmi K serisi telefonları sayesinde Çin'in en hızlı büyüyen OEM'i de olmuş oldu. Öte yandan Samsung ise, Vietnam'da sevkiyat rakamlarını olumsuz etkileyen üretim sorunlarıyla karşı karşıya kalmış gözüküyor.

Xiaomi hakkında yayınlanan son raporlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.