Xiaomi Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve MIUI 13 !

Evet Xiaomi, şu aralar listeleri alt üst ediyor. Firma 10 Ağustos'ta yeni bir lansman gerçekleştirecek. Bu lansmanda tanıtılacak herşey bu haberimizde.

Xiaomi Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve MIUI 13 !

Xiaomi, tüm dünyada cazip ürünleri piyasaya sürmesinin ardından Fortune 500 listesinde 338 numaraya yükseldi. Şirket sürekli büyüyor ve farklı segmentlere yatırım yapıyor, ancak altın potu hala akıllı telefon serisinde parlamakta devam ediyor.

Bugün, şirketin CEO'su Lei Jun, yıllık konuşma etkinliğini 10 Ağustos'ta yapacağını açıkladı. Lei Jun, gelecek haftanın açılış konuşmasının markanın bir sonraki akıllı telefon ve masa üstü akıllı cihazları hakkında daha fazla ayrıntı getireceğini de doğruladı. Yöneticinin yaklaşmakta olan Mi MIX 4 ve Mi Pad 5 serisini tanıtmasını bekliyoruz. Ayrıca, şirketin Android arayüzü için bir sonraki büyük güncellemesi olan MIUI 13'ün ilk resmi tanıtımını da alabiliriz.

Xiaomi yeni lansman ile birçok ürün tanıtacak

Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve MIUI 13 ! - Resim : 1

Bu cihaz, Xiaomi için oldukça önemli ve Mi hayranlarının uzun süredir beklediği bir cihaz. Her şeyden önce şirket, muhtemelen Mi MIX 4'ü onaylayacak ve yeni akıllı telefon özelliklerinden bazılarını bu lansmanda tanıtacak. Mi MIX serisi dünyada ekran konusunda devrim yarattı ve temel olarak çerçevesiz ekran tasarımları için bir yenilik başlatmıştı.

Tüm akıllı telefon şirketleri tam ekran tasarımına geçtiğinde Xiaomi, sürgülü tasarıma sahip Mi MIX 3'ü tanıtarak yenilik yapmaya devam etmişti. Şirket, ilk katlanabilir akıllı telefonu Mi MIX Fold ile MIX serisini yaşam dünyasına geri getirmişti. Şimdi şirket, Mi MIX 4 adlı “geleneksel” bir akıllı telefonu tanıtacak. Cihazın, çentikler veya kesikler içermeyen tam ekran bir tasarıma sahip olduğu söyleniyor. Bunu başarmak için Xiaomi, cihazı ekran altı kamera teknolojisi ile donattı.

Mi Pad 5 Serisi

Xiaomi Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve MIUI 13 ! - Resim : 2

Etkinlik, Xiaomi'nin üç yıl içinde ilk kez yeni bir tablet tanıttığı bir etkinlik olacak. Uzun süredir yeni Mi Pad 5 tabletler hakkında söylentiler duyuyorduk. Şimdi ise Lei Jun'un “yaklaşan tabletler” açıklamasıyla, nihayet şirketin büyük ekran sevenler için yeni tablet cihazlar tanıtacağından emin olabiliriz. Farklı özelliklere sahip en az üç yeni tablet bekliyoruz. Cihazlar ayrıca MIUI'nin tablet odaklı bir versiyonu olan MiPadOS'u da çalıştıracak. Xiaomi, tabletlerdeki cansız Android deneyiminin farkında ve bu başarı için elbette Android tabanlı MIUI yazılımını kullanarak kendi iPadOS benzeri vizyonunu uygulamaya çalışacak.

MIUI 13

Xiaomi Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve MIUI 13 ! - Resim : 3

Xiaomi, geçen yılın sonunda MIUI 12 için ara bir yükseltme olarak MIUI 12.5'i ortaya çıkartmıştı. Ancak büyük işletim sistemi güncellemesi yine de MIUI 13 ile birlikte gelecek. Önceki söylentiler, MIUI 13'ün Mi MIX 4 ile birlikte ortaya çıkacağını öne sürüyordu. Ancak, yazılımın hala geliştirilmesi gerektiğinden durum böyle olmayabilir. Her neyse, 10 Ağustos etkinliğinin sonunda yeni yazılımla ilgili ayrıntıları görmeyi bekliyoruz. Xiaomi, bu etkinlikte ilk kez bir sonraki işletim sistemi özelliklerini tanıtacak.

Söylentilere göre MIUI 13, görsel ferahlık, yeni bir doğal dokunma özelliği ve doğal bir genişletilmiş RAM özelliği getirecek.

Sizler bu etkinlik hakkında ve tanıtılacak ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz?