Güncel

Hello Tomorrow Global Summit'e Türkiye’den rekor katılım

Dünyanın en kapsamlı deep-tech girişimcilik zirvesi Hello Tomorrow Global Summit'e Türkiye’den rekor startup katılımı ile Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşti.

Hello Tomorrow Global Summit'e Türkiye’den rekor katılım

119 ülkeden 4500 girişimcinin başvurduğu, dünyanın en kapsamlı global deep-tech girişimcilik zirvesi “Hello Tomorrow Global Summit”, bilim ve teknoloji tabanlı girişimciliğin liderlerini bu yıl 5’inci kez Paris’te bir araya geldi.

Hello Tomorrow Global Summit'e Türkiye’den rekor katılım

Hello Tomorrow Türkiye’nin seçtiği, en iyi teknoloji üreten Türk girişimcilerinin de katıldığı zirvenin dünya çapında kazananı RxAll 100,000 euro’luk ödülün kazananı oldu.

Bilim ve teknoloji girişimcileri için bilim & teknoloji girişimcileri tarafından kurulan girişim Hello Tomorrow’un “Uluslararası Deep-tech Zirvesi” Hello Tomorrow Global Summit, bu yıl 5’inci kez dünyanın bilim ve teknoloji insanlarını bir araya getirdi. Hello Tomorrow’un küresel partneri BNP Paribas’ın desteği ile 14 – 15 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen zirvede dünyayı bilim ve teknoloji ile değiştirmeye hazırlanan startuplar ve 200’den fazla CV ve CVC yatırımcılar bir araya geldi.

Deep-tech ekosisteminin Davos’u olarak anılan zirveye, Türkiye’ye özel düzenlenen yarışma ile 119 ülkeden 4500 başvurunun arasından seçilen 4 kategorinin (enerji & çevre, sağlık & biyoteknoloji, endüstri & yeni materyaller, veri & yapay zeka) kazanan girişimcileri de katıldı.

3 milyon euro’ya kadar destek fonu verebilen ve olgunluk seviyesine ulaşmış bilim ve teknoloji girişimcilerini deep-tech ekosistemine kazandıran Hello Tomorrow hakkında Kurucu Ortak ve Genel Müdür Yardımcısı Arnaud de la Tour, “Bu yıl aldığımız startup başvuruları bize, deep-tech inovasyonunun dünyanın dört bir yanından çıkabildiğini ve günümüzde toplumların deneyimlediği büyük zorluklara köklü çözümler üretebildiğini gördük” açıklamasını yaptı.

IoT tabanlı nano scanner ve mobil uygulamalar ile ilaçların kalitesinin test edilmesini sağlayan dijital platform geliştiren RxAll, 100.000 euro’luk ödülün sahibi oldu. BNP Paribas IFS Stratejik Girişimler Başkanı Andreas Lambropoulos konu hakkında “Çok hızlı değişen dünya konjonktüründe, uluslararası hizmet veren finansal bir grup olarak, müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmetlerle, sürdürülebilir ve adil bir büyümeye katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Stratejimiz, girişimcilerin verimli teknolojik çözümleri geliştirilebilmelerine destek olabilmek. Bu da Hello Tomorrow’un stratejisi ile kesiştiğimiz noktamız. BNP Paribas olarak bu ödülü sunmaktan ve geleceğimiz için somut çözümlerin geliştirilmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

Hello Tomorrow Global Summit bu sene 1000 deep-tech startup kurucusunu, 800 bilim inovatörünü, 400 endüstri liderini ve 200’ü aşkın CV ve CVC’yi bir araya getirdi.

İki gün boyunca 4 ayrı salonda (Main Stage, Deeptech Academy, Startup Showcase, Challenge Stage farklı alanlardaki deep-tech ekosistem lider ve inovatörlerinin sahne alacağı zirvede, Harvard Üniversitesi’nden sentetik biyolojinin kurucusu olarak bilinen Prof. Dr. George Church, “Nesli tükenmiş türleri genetik mühendisliği ile hayata döndürmek- Bringing extinct species back to life through genetic engineering” konusunda ilham verdi. Ayrıca IBM Research Frontiers’tan Heike Riel kuantum hesaplama konusunda “Unleashing the power of Quantum Computing” başlıklı, Modern Meadow’dan Andras Forgacs Yeni Materyaller hakkında “Biofabrication transforming the world of materials” ve yapay zeka duayenlerinden Dr. Joanna Bryson, yapay zekanın etiğini ele aldığı “Studying AI’s ethical challenges” başlıklı konuşmaları ile zirveye damga vurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.