Güncel

Hesabına yanlışlıkla 250 bin dolar gönderdiler

Dünyanın teknoloji devi Google, bir kullanıcısına yanlışlıkla 250 bin dolar para gönderdi.

Hesabına yanlışlıkla 250 bin dolar gönderdiler

Teknoloji devlerinden biri olan Google, son aylarda gündemdeki yerini koruyor. Her gün binlerce dolar kâr yapan Google, bu sefer insan hatasından ötürü 250 bin dolar kaybetti. 

Yanlışlıkla hesabına yattı

Google, şirketten haber almak için 1 ay beklediğini söyleyen bir kullanıcıya, haber yerine yanlışlıkla insan hatası sonucu para gönderdi. Para gönderilen kullanıcı Sam Curry, Çarşamba günü Google’ın kendisine aktardığı 250 bin dolar parayı ekran görüntüsüyle birlikte “rastgele gelen para” başlığıyla Twitter’da paylaştı.

3 hafta boyunca hesapta kaldı

Parayı aldığı günden itibaren 3 haftadır kendisine ulaşılmadığı ve paranın çekilmediği için destek talebi oluşturan Carry, Google’dan halen bir dönüş almadığını belirtiyor. Carry, parayı harcamayacağını belirtiyor ve eninde sonunda geri istenileceğini düşünüyor. Bununla beraber “parayı istemiyorsanız sorun değil” şeklinde mizahi bir açıklama da ekliyor.

Carry’nin para üzerinden vergi ödememesi için başka bir hesaba aktarması gerebilir. Bununla beraber parayı alan Carry’nin bir güvenlik mühendisi olduğu ve Google’ın da dahil olduğu birçok birçok şirket için hata avcılığı yaparak para kazandığı ortaya çıktı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.