Güncel

HGS mobil uygulaması hayatı kolaylaştırıyor

PTT A.Ş.’ye ait online HGS yükleme platformlarına web ortamında hgs.epttavm.com, cep telefonu uygulamalarında ise ptt.gov.tr/hgs/epttavm linkinden ulaşılabiliyor. Bunların dışındaki uygulamalara itibar edilmemesi gerekiyor.


Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) hizmetlerinde de aynı anlayışla çalışmalar yürütmektedir. Bu çerçevede hayata geçirilen HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

PTT A.Ş.’ye ait online HGS yükleme platformları web ortamında hgs.epttavm.com, cep telefonu uygulamalarında ise ptt.gov.tr/hgs/epttavm linkinden ulaşılabilen Android ve IOS işletim sistemleriyle uyumlu HGS uygulamalarıdır. Bu linklere web’den tıklandığında PTT A.Ş.’nin online HGS yükleme sayfasına, Android telefonlardan tıklandığında Google Playstore uygulamasına, IOS telefonlardan tıklandığında ise AppStore uygulamasına erişilmektedir. Bu uygulamalar güvenle kullanılabilmekte ve

HGS bakiyeleri yüklenebilmektedir. Söz konusu linklerin sunduğu uygulamalar dışında PTT HGS ifadeleri geçen uygulamalara itibar edilmemelidir.

HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması ile vatandaşlar, plaka numarası, TC Kimlik Numarası, vergi numarası veya HGS etiket numarasını kullanarak tüm HGS ürünlerinin bakiyesini görüntüleyebilmekte, kredi kartı ile kolay ve hızlı bir şekilde yükleme yapabilmektedir.

Uygulamanın sağladığı diğer kolaylıklar şöyle sıralanmaktadır:

- Aracın HGS etiketinde ne kadar bakiye olduğu görüntülenebilir.

- Aracın HGS etiketi için minimum bakiye limiti belirlenerek uygulamanın kullanıcıyı uyarması sağlanabilir, böylece cezalı HGS geçişleri önlenebilir.

- Sık kullanılan araçların HGS etiketleri uygulamaya kaydedilebilir, böylece sadece birkaç dokunuşta HGS bakiye yüklemesi gerçekleştirilebilir.

- HGS bakiye faturaları e-posta ile alınabilir.

- Geçmiş yüklemeler görüntülenebilir, tarihe göre sıralanabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.