Güncel

Netflix Türkiye ücretlerine zam yaptı! İşte yeni fiyatlandırma

Türkiye'nin en çok tercih edilen yayın akışı devi Netflix, Türkiye'deki üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte mevcut fiyatlar ve yeni zam oranları.

Netflix Türkiye ücretlerine zam yaptı! İşte yeni fiyatlandırma

Netflix dünya genelinde yaptığı fiyat artışından sonra şimdi de Türkiye fiyatlarına zam yaptı. Netflix, Türkiye pazarında da fiyatlarında yüzde 40 oranında zam yaptı. Netflix Türkiye'den yapılan resmi açıklamaya göre, "Geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye'deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor" ifadeleri kullanıldı.

Netflix Türkiye ücretlerine zam yaptı! İşte yeni fiyatlandırma

netflix zam yaptı

Şirket resmi açıklamasında "Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz deneyimi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Ancak geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye'deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi zengin içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği arasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Netflix'in "Temel Plan" diye adlandırdığı tek ekran paketi 26,99 TL'den 37,99 TL'ye yükseldi. 40,99 TL olan Standart Plan, yani iki ekranlı plan 57,99 TL olarak güncellendi. Özel Plan diye tanımlanan 4 ekran ve UHD olan paketse 77,99 TL'ye çıktı. Aynı paketlerin yurt dışı versiyonlarında ise temel paket 9,90 dolar, iki ekranlı paket 15,50 dolar, 4 ekranlı paket 19,90 dolar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.