Güncel

Hologram teknolojisi vitrinlere taşınarak şaşırttı!

4 Genç girişimcinin bu ilginç tasarımları Türkiye'de ilk defa görülüyor ve oldukça şaşırtıyor!

Hologram teknolojisi vitrinlere taşınarak şaşırttı!

Şirket İnturlam adıyla 2011 yılında kurulan yeni bir şirkettir. 4 genç girişimci tarafından Sanayi Bakanlığından  destek alarak faaliyete başlamıştır. Şirketimizin ilgi alanı  interaktif reklam teknolojileridir.

Öncelikle Hologramın ne olduğunu kısaca açıklamak gerekirse; Holografi üç boyutlu lazer fotografıdır. Hologram orjinal objenin üç boyutlu gerçek kaydıdır. Derinlik ve paralaks içerdiğinden, objenin çevresini ve arkasındaki objelerin dahada derinlik içinde görülmesini sağlar.

1338120948_hologram.jpg

Şirket yeni projeleri olaran Holografik Vitrin'leri ve şirketinin genel vizyonu hakkında şunları dile getirdi:

Sanayi bakanlığından destek alan  projemiz ise  "Sanal Giyinme Kabini" adını verdiğimiz teknolojidir.  Üretimini yaptığımız sanal giyinme kabinleriyle müşteriler mağazalarda beğendikleri elbiseleri üzerilerine giyip çıkarmadan 3 boyutlu olarak sanal kabinlerde deneyebilecekler. Bu sayede müşterilere zaman kaybetmeden alış-veriş imkanı sunuyoruz.   Ancak bu projeyi gerçekleştirirken sektörün başka ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurduk. Artık teknoloji, pazarlamada ve satışta önemli bir role sahip ve mağazacılık sektörü de dahil birçok farklı alan bu duruma ayak uyduruyor.

Biz öncelikle vitrinlerden değişimin başlaması gerektiğini düşünüyoruz. Teknolojimizle dikkat çeken, marka iletişimi sunan , dinamik ve daha işlevsel vitrinler yaratıyoruz. Mağazalar vitrinlerinde farklı animasyonlar, farklı mankenler ,farklı showlar hatta minik defileler gösterebilecekler. Kısacası vitrinleri içine her şeyi koyabileceğiniz bir sahneye dönüştürüyoruz. Satışını yaptığımız ilk ürün holografik vitrin oldu.  Tuğba Ünsal Loves Koton koleksiyonuyla projemizi Koton vitrinlerine taşıdık. Vitrinlerde sabit mankenler yerine , birçok elbisenin sergilendiği holografik mankenler  görebileceksiniz. Ayrıca yaptığımız yazılımlarla  müşteriler hiçbir çevre birimi kullanmadan vücut hareketleriyle vitrinleri kontrol edebilecekler. Vitrinlerde üstlerini giyinecek, oyunlar oynayacak veya kendi istedikleri elbiseleri seçebilecekler.  Artık AVM'lerde farklı vitrinler ve mağaza uygulamaları olacaktır. Henüz bu yazılımlar için uygun bir marka bulamadık.En kısa zamanda bu uygulamalarımızı da vitrinlerde görebileceksiniz.

1338120994_ekran-alintisi.jpg

Şirket tüketicilere şu şekilde seslenerek: "Müşterilere beğendikleri markalarla farklı bir iletişim kurma yolu ve en önemlisi hızlı alış-veriş imkanı sağlıyoruz. Klasik mağzacılık yöntemlerinin dışında yeni yöntemleri sektörün hizmetine sunduk. Kullandığımız teknolojinin Özellikle  AVM sektöründe yeni bir çağ  başlatacağına inanıyoruz.  Çözümlerimizle sadece Türkiye'de değil, Dünya çapında bir marka olmayı hedefliyoruz.." dedi.

Yorumlar
Misafir
Eee tabi bu is matbilisim'in yaptigi gibi hali hazirda acik kaynak olan bir oyun motoru yani OGRE'yi kullanip, karakter kaplamalarini cikarip, fuarlarda biz yaptik diyip kilic kalkan oynamaya benzemiyor, yada parasi neyse nasil olsa veririz diyip, Rusya'dan hazir yapilmis sanal giyinme kabini uygulamasi satin almaya calisip, biz yaptik diyip orda burda sunup sonra becerememeye de benzemiyor. Turk teknolojisinin gelismesine katkida bulunan bu genc arkadaslari kutlarim, basarilarinin devamini diliyorum.
Cevapla
Samim
Çok güzel bir girişim. Holografi yöntemi arkadaşlar vitrin olarak düşünmüşler. Bence bayanların çok ilgisini çeker. Birde her evde görmek istediğimiz insan, nesne ve hayvan olarak objelere yönelerek bireysel evde izlemek isteyenler içinde düşünülebilir mi acaba?
Cevapla
Misafir
Çok ilginç bir haber. Bu ürünü seneler önceden beri kullanan başka bir şirket zaten var. İnternette Fitnect diye aratırsanız Mat Bilişim'in tıpatıp benzer ürününe ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Rusya'da da AR Door şirketi tarafından geçen sene Moskova'da denenmiş ve ürünü olan bir uygulama. Top Shop ve ARDoor Kinect Fitting Room diye aratın. Ürününüz çok güzel; fakat insanlara yalan söylemeniz ayıp. Zaten daha önceden icad edilen ve kullanılan bir ürün. Bu tip yenilikçi şirketler görmek çok güzel, ama insanlara yanlış vaadler vermek hiç yakışmıyor malesef.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.