Güncel

HP yasa dışı ürünlerle mücadeleye destek veriyor!

Milletlerarası Ticaret Odası'nın başlattığı Yasa dışı Ürünlerle Mücadele seferberliği tüketicileri taklit ve korsan ürünlerin tahribatına dair bilgilendirmeyi amaçlıyor.

HP yasa dışı ürünlerle mücadeleye destek veriyor!

"Ben Gerçeğini Alıyorum" kampanyasına destek verenler arasında dünyanın en büyük bilgi teknolojileri şirketi HP de bulunuyor. Kampanya kapsamında HP'nin de aralarında olduğu markalar ve ilgili dernekler, Dünya Fikri Mülkiyet Günü olan 26 Nisan 2013 Cuma günü, saat 13:00'ten itibaren Kanyon AVM B2 katındaki stantta bir araya geliyor.

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye çapında sürecek bir seferberliğe imza atıyor. Yasa dışı ürünlerle topyekün mücadeleye odaklı seferberlik kapsamında yasa dışı ürünlerin hem tüketicilere hem de ekonomiye getirdiği zararlar çeşitli seminerler, bilinçlendirme etkinlikleri ve iletişim hamleleri ile kamuoyuna aktarılacak.

1366982991_serkanbayir.jpgHP Türkiye Baskı Grubu Kategori Müdürü Serkan Bayır, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "11 yıldır Türkiye'de kesintisiz olarak en çok tercih edilen ve en çok satılan bilgisayar ve yazıcı markasıyız. Müşterilerimizin bize olan güveni, bizim onlara olan güvenimizin yanı sıra yaygın servis ve tedarik ağımız ile her zaman müşterilerimizin yanında olma ilkemizden kaynaklanıyor. Müşterileri ile böylesine yakın bir marka olarak yasa dışı ürünlerin sağlık, güvenlik, mali ve birçok farklı açıdan kendilerine getireceği zarar konusunda onları bilgilendirmek bizim hem kurumsal hem de toplumsal sorumluluğumuzdur. HP olarak uzun yıllardır HP Sahtecilikle Mücadele programımız çerçevesinde kamuoyunda sahte ürünlere karşı oluşan bilinci geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. "Tanıyın. Bildirin. Önleyin" sloganı ile desteklediğimiz bu girişim kapsamında müşterilerimizden gelen sahtecilik bildirimlerini inceliyor, yetkililerle iş birliği çerçevesinde önleyici tedbirlerin alınmasına önayak oluyoruz. Programın başarısı HP Avrupa Merkez Ofisi ile yerel merciler arasındaki koordineli bir çalışmanın ürünü. Biz de HP Türkiye olarak ülkemizdeki müşterilerimizin sahtecilik bildirimlerini yerinde dinliyor, hızlı ve etkili önlemler alınmasına destek oluyoruz. Toplumsal bilinç ekseninde sergilediğimiz bu sorumluluğu ürünlerimize de yansıtıyoruz. Müşterilerimizin orijinal kartuş ile hem kaliteli hem de yüzde 50 oranında tasarruflu baskı sonuçlarını alabilmeleri için gerçekleştirdiğimiz avantajlı mürekkep uygulaması bunun bir örneğidir. Böylesi uygulamaları da artırmak niyetindeyiz."

Yasa dışı ürünlerin tüketicilerde yaratacağı zararlara odaklanan kampanya, kamuoyunu sağlık, güvenlik ve ekonomiyi hedef alan risklere dair bilgilendirmeyi amaçlıyor. Yasa dışı ürünlerin yarattığı kayıt dışı ekonominin milli gelirde yarattığı tahribat da kampanyanın merceği altında. Kampanya kapsamında "Sahte Ürüne ve Korsana Dur De!" temalı bir de kamu spotu hazırlandı. Kısa bir süre sonra yayınlanmaya başlayacak olan kamu spotu filminde Orhan Gencebay, Ayşe Kulin, İskender Pala ve Mehtap Elaidi gibi ünlü isimler rol aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.