Güncel

HP'den çalışanlarına kötü haber!

HP, 25.000 çalışanını işten çıkarmaya planlıyor.


HP, bir süredir sessiz kalıyordu ve piyasada adını duyuracak bir atılımlarda bulunmuyordu. Bu sessizliğin ardından iyi haberler almayı bekliyorduk ama HP'den çarpıcı bir haber geldi ve açıklanan yeni bilgilere göre HP, 25.000 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

1337497942_hpcalisan.jpg

Uzak doğulu firmaların kötü bir yıl geçirdiği yapılan haberlerle de biliniyordu.  Ancak Amerikan firmalarından bir süredir ses çıkmıyordu. Dünyanın en büyük bilişim firmalarından biri olan HP'dan üzücü haberler geldi.

HP, daha öncede bazı sektörlerden elini çekmişti. Firma geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada 25.000 çalışanıyla yollarını ayıracağını söyledi. Üreticinin işten çıkarmayı düşündüğü bu sayı, tüm HP çalışanlarının %8'ini oluşturuyor. Son zamanlarda hisse fiyatları ve pazar payları giderek azalan HP'nin 300.000'den fazla çalışanı var. 23 Mayısta başlatmayı planladıkları, bu yeniden yapılanma süreci 1 yıl içine yayılacak ve Çin haricindeki hemen her bölgede uygulamaya geçilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.