Güncel

HTC %30 düşüş bekliyor

HTC'yi yılın 3. çeyreği için zor zamanlar bekliyor

HTC %30 düşüş bekliyor

HTC’nin ve analistlerin arasında Q3 adına bazı anlaşmazlıklar var. Bildiğiniz gibi HTC’nin uzun süredir en çok ilgi gören telefon HTC One ve versiyonları. One, HTC’nin en iyi gelir kaynaklarından biri.

Wall Street yılın 3. Çeyreğinde HTC’nin karının artacağını belirtirken, Avustralyalı analiz merkezi Macquarie Securities %15-20 arası bir düşüş bekliyor. Bu düşüşün bu yılki HTC One satışlarının yeterince iyi olmayacağından kaynaklandığının da altını çiziyor.

 İki anlaşmazlığın ardından HTC’den beklenen açıklama geldi ve Macquarie’nin kısmen doğru tahminde bulunduğu ortaya çıktı. Kısmen diyorum çünkü HTC’nin açıklamasın göre bu çeyrekteki satışlar önceki döneme göre %30 oranında düşecek.

1375275035_basliksiz-1.jpg

HTC’nin Q2 dönemi epey iyi başlamıştı ancak 3. Ayda değerlerde önemli düşüşler oldu. Geçtiğimiz yılın 2. Çeyreğinde HTC’nin gelirleri 4.1 milyar dolarken, bu yıl bu rakam 2.36 milyar dolar oldu. HTC yılın 3. Çeyreğinde 1.72 milyar dolar bekliyor.

Geçen yılın 3. Çeyreğinde ise bu değer 2.35 milyar dolardı. 22 analistin tahminlerinin ortalaması ise Q3’te 2.53 milyar dolar gelir sağlanması.

HTC One Mini’den bahsedilen bu günlerde HTC’yi zor bir dönem bekliyor.

Yorumlar
Sabıt hafıza ve sabıt bataryadan vazgecmesı lazım
Cevapla
Misafir
o zaman bu kadar sağlam olmaz.htc hep derim nicelik değil nitelikten yanadır.ama bu kuramın yanlış olduğunu 2.dünya savaşı kanıtladı almanların çok kaliteli tanklarini ruslar sırf sayıları fazla diye dandik tanklar ile alt ettiler şimdide s4 sayısı fazla diye one dan fazla satıyor one in sahneye çıkışı bile aylarca ertelendi zor üretildiği ve hammadde sıkıntısı çekildiği için
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.