Güncel

HTC Çin'deki fabrikasını satabilir

Gelen haberler HTC'nin Çinli bir şirketle görüşme halinde olduğu yönünde.

HTC Çin'deki fabrikasını satabilir

HTC’nin mali anlamda kötü günler geçirdiği malum. Hatta Tayvanlı üretici uzun süredir bir türlü beklenen atılımı gerçekleştirmedi. Başarısız geçen son çeyrekle birlikte şirket işten çıkarmalara da başlayacak ve işgücünü yaklaşık %15 (2.250 kişi) oranında azaltacak. Dünya genelinde operasyon giderlerini de önemli ölçüde azaltmayı planlayan HTC kaynak oluşturmak adına Çin’deki üretim fabrikasını satışa çıkarabilir. 

Çin’de yayın yapan Next Magazine dergisinde yer alan habere göre HTC Şangay Pudong bölgesinde yer alan 146.677 metrekarelik bir alana sahip üretim tesisini ismi henüz açıklanmayan Çinli bir şirkete satmak için görüşmelere başladı.

2009 yılında 32.3 milyon dolar yatırımla hizmete başlayan fabrika HTC’nin Çin pazarındaki potansiyelini artırmaya yönelik önemli bir atılımdı. Ancak şirket tüm dünyada olduğu gibi Çin’de de diğer üreticilerle rekabet edecek seviyeye ulaşamadı.

Fabrikanın satışına yönelik HTC cephesinden henüz bir açıklama gelmedi, fakat Tayvanlı üretici maliyetleri azaltmak adına benzer satış işlemleri gerçekleştirebilir.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.