Güncel

HTC, DSLR cihazlarda bulunan Optik Zoom özelliğini akıllı telefonlarına taşıyacak!

HTC, yeni akıllı telefonlarında kamera teknolojisini daha ileriye taşımayı hedefliyor.

HTC, DSLR cihazlarda bulunan Optik Zoom özelliğini akıllı telefonlarına taşıyacak!

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, son yıllarda akıllı telefonlarındaki kameralara büyük önem vermeye başladı. Hatırlarsanız firma, geçtiğimiz ay satışa sunduğu HTC One M8'de Duo Camera Ultrapixel lenslerini kullanmıştı. Şirketin yeni yol haritasında ise bu kamera teknolojisini daha ileriye taşımak yatıyor.

HTC'nin üst düzey yöneticilerinden olan Symon Whitehorn, Vodafone blog'a yaptığı açıklamada, HTC'nin DSLR'nin sınırına giren "Optik Zoom özellikli bir akıllı telefon" üretmeyi düşündüklerini söyledi. 

1397856305_img20140418224504.jpg

Ayrıca Whitehorn, çok fazla ipucu veremem, ama 12-18 ay içinde telefon optiklerinde dev gelişmeler göreceğiz. "Herkes, optik zoom işlevine sahip olmak istiyor ve görünen işlev de bu. Sadece içindeki camı 5.000 dolar eden özel kameraların performansına yetişmeye çalışıyoruz. Buna kısa dönemde asla ulaşamayacağız, ancak gelişmenin etkilerini görmeye başladık." diyerek konuşmasını sonlandırdı. Bakalım HTC firması önümüzdeki yıllarda bu hayalini gerçeğe dönüştürebilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.