Güncel

Huawei ABD’de işten çıkarmalara başladı!

Amerika ile sorunlarını kısmen çözen fakat yine de tam olarak anlaşamaya varamamış olan Huawei ABD’de işten çıkarmalara başladı.

Huawei ABD’de işten çıkarmalara başladı!

Amerika ile yaşadığı büyük sorunları tam olarak çözüme kavuşturamayan Çinli teknoloji devi Huawei, Amerika merkezli Futurewei Technologies isimli arge firmasında işten çıkarmalara başladı.

Huawei ABD’de işten çıkarmalara başladı!

ABD ve Huawei’nin arasında yaşanan büyük krizin ardından sorunlar kısmen çözülüyor gibi görünse de son yaşanan gelişmeler aslında hala çok büyük sorunların yaşanabileceğinin habercisi niteliğinde.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump yaptığı açıklamalarda ulusal güvenlik problemi oluşturabilecek durumların dışında ABD merkezli şirketlerin Huawei’ye ürün satabileceğini belirtmişti. Bu açıklamanın ardından ilişkilerin düzelmesi beklenirken yaşanan bir gelişme durumun iyiye gitmeyeceğini işaret ediyor.

Elde edinilen bilgilerde Huawei’nin, merkezi Amerika’da yer alan Futurewei Technologies isimli arge firmasında işten çıkarmalar yaptığı öğrenildi. Yaklaşık olarak 600 kişinin işten çıkartıldığı belirtilirken, işten çıkartmaların devam edip etmeyeceği konusunda basına herhangi bir bilgi verilmiyor. Yaşanan bu gelişmenin ardından Futurewei Technologies isimli arge firmasının 250 personeli ile çalışmalarını sürdüreceği elde edilen bilgiler arasında.

Huawei mali açıdan sıkıntılar mı yaşıyor?

Son zamanlarda yaşadığı sıkıntılı zamanların ardından toparlanma sürecine giren Çinli şirket Huawei tarafından yapılan açıklamalarda ABD ile yaşanan krizin kendilerini çok etkilemediği ve 5G konusunda işlerin istedikleri gibi gittiği belirtiliyor. Fakat şirketin almış olduğu işten çıkarma kararı ile ABD’ye karşı bir mesaj mı vermek istediği yoksa gerçekten mali bir sıkıntı mı yaşadığı konusunda belirsizlikler sürüyor.

Yorumlar
* Ccc [email protected] Ccc *
Eyi etmiş valla gerekidi
Cevapla
CCC.ye cevap.
neden eyi etmiş..onlarda insan..evlatları ve aileleri var. sende kına yak..dumanlı başına...!!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.