Mobil

iPhone 13 Pro Max kamerası göz muayenesinde kullanıldı! İşte o görüntüler

iPhone 13 Pro Max kamerasının sahip olduğu makro modu farklı bir amaç için kullanıldı. İşte detaylar

iPhone 13 Pro Max kamerası göz muayenesinde kullanıldı! İşte o görüntüler

Apple kısa süre önce iPhone 13 serisi akıllı telefonları piyasaya sürdü. Pro serisi modeller yeni bir kamera özelliğiyle birlikte geldi: makro modu. Özellik, kullanıcıların yerleşik Kamera uygulamasını kullanarak hem fotoğrafları hem de videoları yakından çekmesine olanak tanıyor.

Çoğu kullanıcının aksine, bir göz doktoru olan Doktor Tommy Korn, iPhone 13 Pro Max'teki yeni makro fotoğrafçılık modu için ilginç bir kullanım yöntemi buldu. Doktor, bir hastanın gözünü muayene etmek için iPhone 13 Pro Max'i kullandı. Doktor, LinkedIn gönderisi aracılığıyla ayrıntıları paylaştı.

iPhone 13 Pro Max kamerasının makro modu göz muayenesinde kullanıldı!

Yeni makro modu ile gözün ayrıntılı bir görüntüsü yakalanabiliyor. Böylece hastanın gözüyle ilgili önemli ayrıntıların gözlemlenip kaydedilmesine olanak tanınıyor. Apple iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, daha büyük f/1.8 diyafram açıklığına ve 120 derecelik görüş alanına sahip. Cihaz yalnızca iki santimetre mesafeden makro görüntüler çekebilen, yükseltilmiş bir ultra geniş lensle birlikte geliyor.

Makro modu, Ağır Çekim ve Hızlandırılmış Çekim dahil olmak üzere videoda da öne çıkıyor. Yeni iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, kullanıcıların video kaydederken yakınlaştırma yapmalarına olanak tanıyan yeni bir 77 mm Telefoto kamera ile birlikte geliyor. Şu an itibariyle standart moddan makro moda geçiş, telefon objeye çok yaklaştığında otomatik olarak gerçekleşiyor. Ancak Apple, bunun gelecekte değişeceğini ve kullanıcıların modlar arasında manuel olarak geçiş yapabileceklerini söyledi.

Yorumlar
Mk-ultra
Reklam da çağ atlamak
Cevapla
YorarizBe
Ulan orta karar kamerayi nasil da sisiriyorlar :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.