Güncel

Huawei CEO'su 2K Ekranları "Aptalca" Buluyor!

Huawei CEO'su Richard Yu'dan bombalar

Huawei CEO'su 2K Ekranları "Aptalca" Buluyor!

Huawei CEO'su Richard Yu Ascend P7 öncesi 2K ekranlar ile ilgili çok sert sözler sarfetti. 5 inç boyutundaki bir ekranda 2K çözünürlüğü insan gözünün asla farkedemeyeceğini ve bu çözünürlüğün mobil cihazlarda kullanımının pil gücünün katili olduğu belirten Yu, pekte haksız sayılmaz.

Vivo, Oppo gibi firmalar 2K çözünürlüğünde ekranlı telefonlarını piyasaya sunmuştu. LG ise G3 telefonunda 2K çözünürlüğünde ekran kullanacağını belirtmişken tüm üreticilerin bu çözünürlüğe doğru ister istemez kayacağını öngörebilriirz. 

1399636038_xvivo-xplay-3s.jpg

1399636095_dsc1028.jpg

Bunun en önemli sebebi ise yüksek işlem gücüne sahip işlemcilerin çok yakında piyasaya çıkacak olması. Snapdragon 805 ve 810 işlemcileri 2K çözünürlük için özellikle optimize edilirken üreticileri Full HD ekranda ısrar etmeleri neredeyse imkansız. 

2014 yışı içinde Sony, Samsung, HTC ve LG 2K çözünürlüklü ekranlara geçiş yapacakken; kendi işlemcisinde ısrar eden Huawei'nin 2K çözünürlüğü destekleyemiyor oluşu bu açıklamanın temel sebebi mi acaba?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.