Huawei Kirin işlemcili dizüstü bilgisayarın ilk detayları!

Huawe'nin Kirin 990 yonga seti bulunan dizüstü bilgisayarının bazı özellikleri sızdırıldı.

Huawei Kirin işlemcili dizüstü bilgisayarın ilk detayları!

Huawei, kendi HiSilicon yonga setinin kullanıldığı bir masaüstü bilgisayar çıkarmıştı. Yakın zaman önceyse şirketin Kirin yonga setinin kullanıldığı dizüstü bilgisayarın özellikleri sızdırıldı.

Çin'in sosyal medya platformu Weibo'da ortaya çıkan bilgilerde, Kirin işlemcili dizüstü bilgisayarının işlemci depolama alanı ve ekran özellikleri bulunuyor.

Huawei Kirin işlemcili dizüstü bilgisayarının ilk detayları!

Huawei'nin kendi ürettiği HiSilicon yonga setine sahip olan dizüstü bilgisayarı Qingyun L410 olarak isimlendirilmiş. Qingyun L410 dizüstü bilgisayarının, Kirin 990 yonga setiyle piyasaya çıkması bekleniyor. Bu işlemci şirketin geçtiğimiz dönemlerde ülkemizde satışa çıkardığı MatePad Pro'da bulunuyordu. 

Güvenilir bir Weibo habercisi, dizüstü bilgisayarın kutusunun bir fotoğrafını yayınladı. Kutu üzerinde cihazın bazı önemli özellikleri yazıyordu. Bu paylaşıma göre cihazda 8 GB RAM ve 512 GB SSD bulunuyor. 14 inç boyutunda ve 1080p çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan model, Kirin 990 yonga setinden güç alıyor. 

Huawei Kirin işlemcili dizüstü bilgisayarın ilk detayları! - Resim : 1

Huawei'nin dizüstü bilgisayarı Windows işletim sistemine ev sahipliği yapmayacak. Dizüstü bilgisayar şimdilik Linux tabanlı Deepin OS 20 işletim sistemiyle satışa sunulacak. Ancak ilerleyen zamanlarda Huawei'nin, Kirin 990 yonga setinden en üst düzey performans sağlamak için HarmonyOS'a geçiş yapacağı tahmin ediliyor. Son olarak dizüstü bilgisayar, yonga setinden anladığımız kadarıyla 5G bağlantı desteğini de beraberinde getirecek.