Güncel

Huawei nova 9 hayal kırıklığı yaratabilir!

Huawei, 2020'nin sonundan Nova 8 serisi akıllı telefonlarını duyurmuştu. Çindeki bazı kaynakları şirketin Nova 9 üzerinde çalışıyor olabileceğini iddia ediyor.

Huawei nova 9 hayal kırıklığı yaratabilir!

İddialara göre Huawei Nova 9 üzerinde çalışıyor. Ayrıca Nova 9 serisini Ağustos-Ekim aylarında piyasaya süreceği iddia ediliyor.

Nova 9 serisinin, teknik özellikler ve tasarım açısından Nova 8 serisine benzeyeceği tahmin ediliyor. Nova 8, üstte bir ana lens barındıran oval şekilli bir kamera modülüne sahipti ve onun altında da diğer kameralar yer alıyordu.

Huawei Nova 9'un yakında çıkması beklenen Huawei P50 serisi gibi çift kamera halkasına sahip olma ihtimali var. Üst halkada ana lens yer alırken ikinci halkada diğer lensler ve led flaş yer alabilir.

Mayıs ayında ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Nova 9'un Mate 40E 5G telefonunda görülen Kirin 990E'yi barındırabileceğini iddia etmişti. Bununla birlikte, Nova 9 serisinin çip sıkıntısı sorunu nedeniyle 4G çiplerle güçlendirilebileceği de tahmin ediliyor. Başka bir deyişle, Nova 9 modelleri 5G teknolojisinde yoksun olabilir.

Huawei Nova 9 serisi dışında Huawei P50 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya devam ettiği iddia ediliyor. Son raporlara göre Huawei P50 serisi, 5nm Kirin 9000 Soc'ye sahip olacak ve Temmuz veya Ağustos aylarında  P50, P50 Pro ve P50 Pro+ modelleri ile piyasaya çıkacak. Şimdilik elimizdeki bilgiler bu kadar olmakla birlikte önümüzdeki haftalarda yeni raporların açıklanması ile birlikte Nova 9 serisi ve P50 serisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.