Güncel

Huawei Trump'ın ardından bombayı patlattı!

Huawei tedarik zincirindeki sorunu çözebilmek için Qualcomm ile anlaşma yaptığı iddia ediliyor.

Huawei Trump'ın ardından bombayı patlattı!

Huawei ABD'nin Çin'e uyguladığı ticaret kısıtlamaları yüzünden şu anda HiSilicon işlemcileri üretemiyor. Bu nedenle şirket MediaTek gibi diğer sağlayıcılara başvurmak zorunda kalıyor. Bugün Çin'den gelen yeni bir rapor göre, Qualcomm'un Huawei'ye malzeme tedarik etmek için lisans aldığı iddia ediliyor.

Huawei yeni lisans anlaşmaları yapmaya devam ediyor!

Huawei'nin tedarik sorunlarıyla uğraşırken, alt markası Honor'u bu sorunlardan kurtarmak için satmayı planladığından da geçtiğimiz günlerde bir haberimizde bahsetmiştik. Kısaca özetleyecek olursak Huawei'nin alt markası Honor'u 15 milyar dolara Digital China liderliğindeki konsorsiyuma satmak için görüşmelerini gerçekleştiğini söylemiştik. 

Bugün yayınlanan rapora göre Qualcomm'un, Huawei'nin tedarik talebine yetebilmesi için Honor'un yükünü omuzlarından atması gerekiyor. Çünkü Qualcomm hem Huawei markalı akıllı telefonlara hem de Honor markalı akıllı telefonlara yetecek kadar üretim kapasitesine sahip değil.

Huawei Trump'ın ardından bombayı patlattı! - Resim : 1

Eğer görüşmeler sonuç verir ve Huawei 15 milyar dolara Honor'u Digital China'ya sattığını bildirirse durumlar değişebilir. Ancak Qualcomm'un önünde başka bir sorun bulunuyor. ABD ile Çin arasında yaşanan gerginlik nedeniyle Huawei ile çalışabilmek için özel bir lisans alması gerekiyor. Şimdilik bu lisansla ilgili resmi bir gelişme yaşanmadı, ancak ilerleyen zamanlarda bu anlaşmanın resmiyete de yansıması bekleniyor.

Huawei yükselişte olan Honor markasını satmayı göze aldığına göre, şirketin üretim konusundaki sıkıntılarının çok büyük olduğu tahmin ediliyor. Bu şekilde devam ederse firmanın 2021 yılında akıllı telefon üretiminde aksaklık yaşayacağı konuşuluyor.

Yorumlar
Destans ı türkiyem
Bizene kardesim bu markalardan biz vesteli motorolayıkendi markalarına bakalım kendi teknolojilerinde ağırlık verelim katmadegerimize bakalım ki şimdi insanlarımızın 4 bira alıp sonra açız dolapta bak bı lokma ekmek yok diyip TLsini tutup biraz karyapıcam diye 20 bin dolar alıp şikayet edenlere olmayalım gelecekte.önce benim insanım kazansın diyelim.ki sonra duger ümmeti Muhammed'e bakalım paylasalım
Cevapla
X Artık Biliniyor
Ütü yapma.
Motorola Turk Mali Degil Kardes
Motorala Türk ise bende Fransız im :)
Huawei
Allah Sonunu Hayretsin Huawei
Cevapla
Vakko
Sen fransizsan bende almanim 😃
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.