Güncel

Huawei Trump'ın gitmesiyle yasaklar için ilk adımı attı!

ABD hükümetinin değişmesinin ardından Huawei, İngiltere'deki 5G altyapısında Huawei markalı ekipmanların kullanılma yasağının gözden geçirilmesini istedi.

Huawei Trump'ın gitmesiyle yasaklar için ilk adımı attı!

ABD ile Çin arasında yaşanan gerginlikler ve koyulan ticaret yasaklarının arasında kalan Huawei malzeme tedarik etme konusunda çok büyük sıkıntılar çekiyor.

Çinli şirketin yaşadığı sıkıntılar arasında Birleşik Krallık'taki 5G altyapısında Huawei tarafından üretilen ekipmanların kullanılmasının yasaklanması da yer alıyor. Şirket ABD yönetiminin değişmesinin ardından bu yasağın tekrar gözden geçirilmesini talep etti. 

Huawei İngiltere'den ticaret yasağını gözden geçirmesini istedi!

İngiltere'de yapımı süren 5G altyapısında Huawei ekipmanlarının kullanılması yasaklanmıştı. Bu yasağın nedeni ise ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın baskılarıydı. Ekipmanlarının casusluk için kullanılacağını düşünen eski başkan Birleşik Krallık'taki 5G altyapı programından Huawei'yi çıkartmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde ABD'de yapılan seçimden sonra Huawei başkan yardımıcısı Victor Zhang, The Guardian'a verdiği bir röportajda Donald Trump'ın başkanlık için tekrar seçilmemesi durumunda yeni ABD yönetiminin farklı bir yaklaşım benimseyeceğini, bu nedenle kararın tekrar gözden geçirilebileceğini umduğunu söyledi. Ayrıca '' İngiltere'yi sanayi devriminin doğum yeri olarak köklerine sadık kalmaya çağırdı'' ve hükümetin 5G devriminden geride kalmayı göze almayacağını ekledi.

Huawei Trump'ın gitmesiyle yasaklar için ilk adımı attı! - Resim : 1

Trump'ın baskılarından önce İngiltere, Huawei ekipmanlarında detaylı inceleme sonucunda kötü niyetli hiçbir durumun olmadığı kararına varmıştı ve Huawei ile çalışmaya izin vermişti. Ancak İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile Trump'ın görüşmesinin ardından yapılan açıklamada 2027 yılına kadar Huawei ekipmanlarının ülkeden çıkarılmasına karar verdiğinden bahsetti.

Yorumlar
Serhat
Umarım aynı yaptırımlar Xiaomi' nin de başına gelir.
Cevapla
Teknolojiokucu Hamko
Adamlar sloganlarında olduğu gibi Çinliyiz büyük işler başarabiliriz dediler ve yaptılar.Hadi Huawei başarmaya devam.
Cevapla
Devletin ajanı
Huawei Çin Komunist partisinin yalakasıdır. Banlanması çok iyi oldu
Cevapla
Oğuz
Kardeş yalnız bunun mümkünatı yok. Böyle birşey olsa dünya çapında huawei diye bir firma bu kadar çok satmazdı.ve google a müşteriyi en fazla memnun eden firmanın huawei olduğunu görürsün
Yagız
Kıskanma dostum
💎G@kko💎
Huvayi netsede boş sonuçta Çinli bi firma
Cevapla
Huawei
Huawei Şuan en iyi marka git araştır Apple zaten batmak üzere ağla
Bilen Kişi
Ee bunda ne var
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.