Güncel

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü ile görüştük (video)

Kısa süre önce Huawei Türkiye Ar-Ge Direktörü olarak atanan Hüseyin Hai ile Turkcell Teknoloji Zirvesi'nde görüştük. Hai'ye merkezin faaliyetleri ve önümüzdeki dönem çalışmalarını sorduk.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü ile görüştük (video)

Huawei Türkiye Ar-Ge Direktörü görevine geçtiğimiz günlerde atanan Hüseyin Hai ile Turkcell Teknoloji Zirvesi'nde görüşme imkanı bulduk. Ar-Ge merkezinde bugüne kadar yapılan çalışmaları konuştuk ve önümüzdeki yıllarda hangi konulara odaklanacaklarını sorduk.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü ile görüştük (video)

Çin, Sun Yat-Sen Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun olan Hüseyin Hai, kariyerine Huawei’de Yazılım Mühendisi göreviyle başladı. PMP (Project Management Professional), CQE (Certified Quality Engineer) ve Altı Sigma Yeşil Kuşak Sertifikaları bulunan Hüseyin Hai, 2012 yılında Huawei’de Kıdemli Proje Müdürü olarak görev aldı.

2018 yılında Huawei Yazılım Süreç ve Ürün Kalite Bölüm Başkanlığı görevine getirilen Hüseyin Hai, Mart 2019 itibarıyla Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü oldu.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi hakkında

170 milyon dolardan fazla yatırımla Çin’den sonraki ikinci en büyük yazılım geliştirme merkezi olan ve büyük çoğunluğunu Türk mühendislerin oluşturduğu Ar-Ge merkezi, nesnelerin interneti (IoT), yapay zeka, bulut ve akıllı/güvenli şehir teknolojileri özelindeki çalışmalarıyla öne çıkıyor.

İşte Teknoloji Zirvesi'nde görüşme imkanı bulduğumuz yeni direktörün Türkiye'deki ilk video röportajı: 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.