Güncel

İşte Sharp’ın dikey katlanabilen telefonu!

Japonya merkezli elektronik üreticisi Sharp, dikey olarak katlanabilir telefonunun demosu ile karşımıza çıktı. Detaylar haberimizde.

İşte Sharp’ın dikey katlanabilen telefonu!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen katlanabilir telefon modellerine bir yenisi daha eklenebilir. Japonya merkezli elektronik üreticisi Sharp, dikey olarak katlanabilir telefonu ile adeta katlanabilir telefon pazarının içinde ben de varım dedi.

İşte Sharp’ın dikey katlanabilen telefonu!

2019 yılı, Samsung ve Huawei gibi sektörün öncü isimleri başta olmak üzere, birçok firmanın katlanabilir akıllı telefon konseptlerinin lansmanını yaptığı bir yıl olmaya devam ediyor. Paylaşılan yeni bir video, Sharp firmasının da bu cihazlarla ilgileniyor olabileceğini gösteriyor.

İşte Sharp’ın dikey katlanabilen telefonu! - Resim : 1

Geçtiğimiz haftalarda Japonya merkezli elektronik üreticisi Sharp'ın 2017 yılında aldığı bir katlanabilir telefon tasarımı ortaya çıkmıştı.

Birçok soru işaretini beraberinde getiren bu tasarım sonrasında, paylaşılan yeni bir video beklenmedik bir şekilde Sharp’ın katlanabilir telefonu sergilendi. Videoda Sharp’ın prototip telefonunun, şimdiye kadar Samsung ve Huawei gibi firmaların cihazlarından farklı olarak, dikey olarak katlandığı görülüyor.

Samsung'un Galaxy Fold ve Huawei'nin ise Mate X ile yakaladığı başarı, Sharp firmasının da dikkatini çekmiş olmalı ki, katlanabilir telefon pazarındaki varlığını rakiplerine göstermekten çekinmedi.

Cihazda 6,2 inç boyutunda ve 1440 x 3040 piksel çözünürlüğünde bir 2K AMOLED ekranın kullanıldığı biliniyor. Sharp, diğer teknik özelliklerini açıklamadığı katlanabilir telefonunun ekranının 300 bin kez katlanmaya dayanıklı olduğunu açıkladı. Japonya merkezli elektronik üreticisi Sharp'ın, yeni telefonunu ne zaman piyasaya süreceği henüz bilinmiyor. Detaylar geldikçe siz değerli okurlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
handmeva
Bizimkiler baya takoz kalacak artık 🙄
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.