Güncel

Huawei, Türkiye'de geleceğin tohumlarını yetiştiriyor!

Huawei, Seeds for the Future projesi ile geleceğin tohumlarını yetiştirmeye devam ediyor.


Huawei, üniversite öğrencilerine Çin’de eğitim imkanı tanıyarak bilişim teknolojileri deneyimi sağlamaya devam ediyor. Global sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Geleceğin Tohumları’nın 2017 yılı Türkiye seçmeleri tamamlandı. Proje kapsamında Türkiye’nin önde gelen 7 üniversitesinden seçilen 10 öğrenci 11-23 Eylül tarihlerinde Çin’in Pekin ve Shenzhen şehirlerinde Huawei tarafından ağırlanarak çeşitli bilişim eğitimlerine katılırken Çin kültürü hakkında bilgi sahibi olacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Koç Üniversitesi olmak üzere Türkiye’nin önde gelen 7 üniversitesinden seçilen öğrenciler en son teknoloji trendlerini ve inovatif yaklaşımları hakkında bili edinmek için Huawei’nin Çin’deki genel merkezini ziyaret edecekler.

Projenin yeni dönemi Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Huawei Türkiye Genel Müdürü Li Shen, projenin yeni döneminde dahil olan üniversite temsilcileri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen açılış toplantısı ile duyuruldu.

1502874488_huawei.jpg

Açılış toplantısında projeye katılan üniversitelere plaket verilirken, Bezmialem Üniversitesi ile gerçekleştirilen, Geleceğin Tohumları Projesinin bir uzantısı olan farklı bir projenin daha duyurusu gerçekleştirildi. Bu yıl ilk defa gerçekleşecek olan proje ile Huawei, Bezmialem Üniversitesi tıp, diş hekimliği, eczacılık, hastane yöneticiliği gibi sağlık alanında eğitim gören öğrencilere teknoloji ile sağlık alanındaki çalışmaları Çin’de gözlemleme imkanına sahip olacaklar.  

Etkinlikte teknolojinin bugün geldiği nokta ve hayatımızdaki yerini anlatan bir sunum gerçekleştiren deneyimli gazeteci Serdar Kuzuloğlu, Geleceğin Tohumları Projesi ile bu yıl Çin’e gidecek öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Kuzuloğlu, öğrencilerin hayallerini ve kariyer hedeflerini sorarken, öğrenciler çalışmalarıyla dünyada bir fark yaratmak, teknolojinin ülkemizde gelişimini desteklemenin bir parçası olmayı hedeflediklerinin altını çizdiler. 

Proje ile geleceğin tohumlarını atarak yeni nesillerin teknoloji alanındaki gelişimlerini her zaman destekleyen Huawei, sosyal sorumluluk bilincinin bir parçası olarak projeye katılan her katılımcı adına TEMA’ya 3’er fidan bağışında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.