Güncel

Huawei yaptırımına Microsoft da katıldı!

Teknoloji devi Microsoft Huawei'nin Windows dizüstü bilgisayarlarını kendi internet mağazalarından kaldırdı. 

Huawei yaptırımına Microsoft da katıldı!

Teknoloji devi Microsoft Huawei'nin Windows dizüstü bilgisayarlarını kendi internet mağazalarından kaldırdı. Microsoft'un Huawei diz üstü bilgisayarlarından Windows lisansını kaldırıp kaldırmadığı ile ilgili bir açıklama yapmak yerine sessiz kalmayı tercih etmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Huawei yaptırımına Microsoft da katıldı!

Huawei'nin ürettiği Matebook X Pro ve Huawei MateBook D dizüstü bilgisayarının Microsoft'un online mağazalarında bulunamadığı, arama yapıldığında hiçbir bir ürüne rastlanmadığı ortaya çıktı. 

Huawei'nin ise Microsoft'tan gelecek potansiyel yaptırım kararına karşı son 3 aydır hazırlandığı ve kendi Windows versiyonunu hazırlama aşamasında olduğu bildiriliyor. Bu yasaklamaların devam etmesi halinde bunun Huawei'yi ciddi bir biçimde zarar vereceği düşünülmekte.

Geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump hükümeti tarafından alınan karar gereği, içlerinde Huawei'nin de olduğu 70 kadar şirket kara listeye alınmıştı.

ABD yetkilileri daha önce Huawei’yi bir "ulusal güvenlik tehdidi" olarak nitelendirerek, diğer Avrupalı ülkelerin de yeni nesil 5G ağlarında Huawei ağ ekipmanlarını kullanmamaları için talepte bulunmuştu. Google'ın Huawei ile anlaşmasını bitirmesinin ardından Intel ve Qualcomm Çin markası ile işbirliğini sınırlandımıştı.

Yorumlar
smart person
abi en iyisi yerli kullanmak vestel telefon alın keyfinize bakın.
Cevapla
Erdoğan
artık amerikan ürünü kullanmıycaz yani.bizde kendisini herşeye hükmedebileceğini zanneden o ukalanın ülkesinin ürünlerini boykot edelim. bundan sonra iphone almayalım mesela.vs.
Cevapla
Anonim
Hakan kardeşim Nokia'da Çin markası ne diyorsun sen?
Hakan
çin markalarını da kullanmayalım, haouawiye hayır. türklerin ve müslümanların en büyük düşmanı rusya ile beraber çinliler. nokiaya devam
ekrem
içimizdeki amarikan seviciler var olduğu sürece bu dediğimiz hayal kalır baksana abd tarafını tutan sayısı çok neymiş huawei casusluk yapıp bilgileri çine veriyomuş facebook google iphone bunlar yapmıyomu sanki ve isnat edilen suç googleyi yani androidi ilgilendirir birde bu açıdan bakmak lazım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.