Huawei'den akıllı televizyon müjdesi!

Huawei, Honor ile birlikte akıllı televizyon pazarına girmeye karar verdi. Huawei Mobile CEO’su Richard Yu bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Huawei'den akıllı televizyon müjdesi!

Huawei ve Huawei Mobile CEO’su Richard Yu birçok farklı alanda çalışmalar yürüttüklerini belirtirken akıllı televizyon sektöründe de başarılı işler yapacaklarından emin olduğunu dile getirdi.

Huawei'den akıllı televizyon müjdesi!

Bugün Huawei P30 ailesinin Çin merkezli lansmanını gerçekleştiren ve gerçekleştirecekleri çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Huawei ve Huawei Mobile CEO’su Richard Yu, akıllı televizyonlarla ilgili olarak projelerinin olduğunu belirtti.

Huawei ve Honor’ın akıllı televizyon projeleri üzerinde çalıştıkları uzun zamandır teknoloji dünyasında konuşulmakta. Bu konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Richard Yu, ilk akıllı televizyonlarının 2019 yılının ikinci yarısında kesin olarak geleceğini söylüyor. Kullanıcılara sunacakları bu akıllı televizyonun piyasadaki televizyonlardan çok farklı olacağını belirten Richard Yu, standartların dışında bir ürün sunacaklarının altını çiziyor.

Üretilecek bu akıllı televizyonda gelişmiş bir yapay zeka teknolojisi sunulacağını belirten Yu, şuanda piyasada bulunan akıllı televizyonlar ile sunulan hizmetlerin hala istenilen düzeyde olmadığını belirtirken, akıllı televizyon kullanıcılarına çok farklı bir deneyim yaşatacaklarının sinyallerini de veriyor.

Huawei akıllı televizyon hangi özelliklere sahip olacak?

Üzerinde iki adet kamera taşıyacağı söylenen akıllı televizyon modelinin 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı model olarak sunulacağı belirtiliyor. Firmanın akıllı televizyonda bir oyun platformuna yer vereceği ve bu oyun platformunun bulut tabanlı olacağı konuşuluyor.

Üründe yer alan kameraların canlı yayın ve video konferans için kullanılacağı bilgilerine ulaşılırken, aynı zamanda kameraların artırılmış gerçeklik konusunda da farklı bir deneyim sunacağı düşünülüyor. Ayrıca ürünün 55 inç’lik modelinin panelinin BOE’den, 65 inç’lik modelinin panelinin ise Huaxing Optoelectronics firmasından alınacağı iddia ediliyor.

Farklı alanlarda geliştirdiği teknolojilerle adından söz ettirmeyi başaran Huawei, akıllı televizyonlar konusunda da büyük atılımlar yapacağa benziyor.