Güncel

Huawei'nin televizyon serisi ortaya çıktı! Çok konuşulacak!

Özellikle telefon pazarında aktif bir rol oynayan Çinli teknoloji üreticisi Huawei'in akıllı televizyonları ortaya çıktı, bu televizyonlar çok konuşulacak!

Huawei'nin televizyon serisi ortaya çıktı! Çok konuşulacak!

Son yılların en gözde telefon üreticilerinden birisi olan Huawei, telefon pazarı dışında bilgisayar ve kulaklık sektörleri de dahil olmak üzere bir çok alanda aktif bir rol oynuyor. Bulunduğu diğer alanlarda yüksek satışlara imza atan Huawei, televizyon sektöründe de fiyat performans konusunda rekabetçi modelleri ile bir süredir bulunsa da yeteri kadar seçenek sunduğunu söylemek zordu.

19 Mayıs Çarşamba günü düzenlenecek etkinlikte Huawei'in yeni ürünleri tanıtılacak olmasına rağmen Çinli üretici yeni televizyonunun görüntülerini şimdiden paylaşmayı tercih etti.

Televizyonda kamera var! 

Huawei Smart Screen SE adındaki yeni televizyonun en öne çıkan detayı açılıp kapanabilen bir kamera barındırması, bu kamera sayesinde Huawei Smart Screen SE üzerinden görüntülü görüşmeler yapılabiliyor.

Huawei Smart Screen SE'nin özellikleri

Kullanıcılara 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki boyut seçeneği sunulan cihaz 4K çözünürlüğe sahip olacak. Yüksek ekran kasa oranına sahip olan cihaz için Huawei, çerçeve kalınlığına özellikle vurgu yapıyor.

Mavi ışık azaltma teknolojisine sahip olan televizyon Huawei'in kendisi geliştirdiği işletim sistemin olan HarmonyOS'a sahip olacak. Bu da akıllara "görüntülü görüşmeler Skype ve WhatsApp gibi Amerikan uygulamaları üzerinden yapılabilecek mi?" sorusunu getiriyor.

Huawei Smart Screen SE'nin 55 inç olan modeli 600 dolar, 65 inç olan modeli ise 700 dolara satışa sunulacak. Cihazın her ne kadar 19 Mayıs 2021 tarihinde duyurulacağı bilinse de ne zaman ve hangi ülkelerde satışa sunulacağı konusunda net bir bilgi yok.

Yorumlar
yakup
telvizyon görüntü bakımından şık olmuş lakin kalite bakımından bişi diyemem beğenmediğim yöntem kamerası üste olması bana göre üst siyah çerçevenin ortasında olsa telefonlar gibi çok daha güzel olurdu gömme kamera bu görünümlü kamera darbede kırlıma riski var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.