Güncel

Hükümet sitesi çökerten çocuk hacker şaşırttı!

Kanada'da “Anonymous” adına birçok hükümet ve polis güçlerine ait resmi siteleri hacklediğini söyleyen çocuk mahkum edilecek.


İnsanların sanal aleme yoğunluk göstermesi ile sanal korsanlarda bu yönde saldırılarını çoğaltmaya başladı. Durum öyle bir hal aldı ki, artık 12 yaşında çocuklar bile hacker’lığa soyunmaya başladı. En son olay ise Kanada’da yaşandı.

Kanada’da 12 yaşındaki bir çocuk Montreal polisine giderek ünlü hacker grubu “Anonymous” adına birçok hükümet ve polis güçlerine ait resmi siteleri hacklediğini söyledi.

1382977531_14000289.jpg

Hacker çocuk, Şili Hükümeti ve Halk Sağlığı Quebec Enstitüsü’ne ait resmi siteleri ele geçirdiğini ancak, amacının siyasi olmadığını belirtti. Anonymous hacker grubuna mensup çocuğun itirafına göre, yaklaşık 60 bin dolarlık zarara yol açtığı saldırıda sadece veritabanından kullanıcı bilgilerine ulaşmış.

Ayrıca çocuk hackerın yakalanmamasına rağmen teslim olması da dikkatlerden kaçmadı. Çocuğun gelecek ay mahkum edileceği söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.