Güncel

İşte ABD'nin en çok kazanan CEO'su!

Servete giden o yol ve ufak adımlar!


Amerika Birleşik Devletleri, nice milyarderlere ev sahipliği yapmış, nice değişen hayatların ilham kaynağı olmuştu. Bunlardan bazıları var ki tüm dünyayı yerinden oynatıyor. Hepimizin çok yakından tanıdığı o girişim Facebook'un ta kendisi aslında. Mark Zuckerberg adında bir gencin, Harvard Üniversitesi'nde arkadaşlarıyla başlayan o ufak çaplı macerasının hayatımıza bu denli gireceğini kim bilebilirdi?

Mark ise şimdiler dünyanın en zenginleriyle boy ölçüşür durumda. Bu biraz daha çılgın hale geldi. Şimdiler ABD'nin en fazla kazanan ismi olma yolunda ilerliyor. Her gün milyarları bulan aktif ziyaretçisiyle Facebook CEO'su Zuckerberg ne kadar kazanıyor?

1382968038_org4552057-3418413.jpg

Dünyanın en popüler ve en büyük sosyal ağlarından Facebook'un kurucusu ve CEO'su Zuckberberg, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan rakamlarla birlikte ABD'nin en çok kazanan CEO'su oldu. GMI Ratings’in halka arz edilmiş 2,000 şirketin CEO’su hakkında yaptığı araştırmasına göre, Facebook CEO’sunun 2012’de elde ettiği gelir 2.3 milyar dolara yakın. Bu rakamın ise Zuckerberg’e en yakın gelir elde eden Kinder Morgan CEO’su Richard Kinder’a göre iki katından fazla kazandığı anlamına geliyor. Enerji şirketinin başındaki Kinder’in kazancı ise 1.1 milyar dolar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.