Güncel

Hyundai CES 2019'da robot araç konseptini tanıtacak!

CES 2019'da Hyundai, Elevate adını verdiği robot araç konseptini sergileyecek. Peki bu aracın amacı ne? İşte detaylar!


Las Vegas şehrinde gerçekleştirilecek olan CES 2019 etkinliğinde bu yıl otomotiv sektörü açısından oldukça farklı araçlar ile karşı karşıya kalacakmışız gibi duruyor.

Otonom araçlar derken şimdi de karşımıza robot araçlar çıktı. Hyundai, Las Vegas’taki fuarda robot gibi yürüyebilen ve tırmanabilen Elevate adındaki tuhaf bir araç tanıtacağını resmi olarak duyurdu.

Hyundai Elevate, toplamda dört tekerleğe sahip. Onu farklı kılan şey ise bu aparatların nasıl işlediği. Robot kolu gibi hareket eden bu parçalar Elevate’in yerden yüksekliğini arttırmanın yanı sıra hareket kabiliyetini de yükseltiyor. Süspansiyonu güçlü bir araba konsepti diyebiliriz diye düşünüyorum.

Hyundai CES 2019'da robot araç konseptini tanıtacak!

Peki bu aparatların bize yararı ne olacak? Tabii ki de standart bir aracın ulaşamayacağı yerlere tıpkı dört ayaklı bir robot gibi yürüyüp tırmanabileceğiz. Açıkçası bunu nerede ve neden kullanmak isteriz bilmiyorum ancak oldukça ilginç bir proje olduğu aşikar. 

Hyundai araç ile ilgili olarak bir görselde paylaşmayı unutmamış. Aracın görseline yukarıdan ulaşabilirsiniz. CES 2019’da konsept olarak sergilenecek aracın üretime girip girmeyeceği ise ilerleyen zamanlarda belli olacak. Bakalım etkinlik sırasında Hyundai'nin daha ne gibi sürprizleri olacak bizlere.

En yeni CES 2019 haberleri için bizi buradan takip edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.