Güncel

Hyundai robot şirketi Boston Dynamics'i satın aldı

Hyundai ünlü robot üreticisi Boston Dynamics'i satın aldı. İşte satışla ilgili detaylar.

Hyundai robot şirketi Boston Dynamics'i satın aldı

Bir süredir devam eden Hyundai ve Boston Dynamics görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Robot üretimi yapan ve Japonya merkezli SoftBank'ın sahibi olduğu Boston Dynamics'in yeni sahibi Hyundai oldu. Markanın bu satın alım için 921 milyon dolar ödediği de açıklandı.

Hyundai robot şirketi Boston Dynamics'i satın aldı

Sosyal medyada oldukça popüler olan Spot isimli robot köpeğin üreticisi olan Boston Dynamics, Handle ve Atlas isimli farklı robotlar da üretiyor. Aslında bir otomobil üreticisi olan Hyundai'nin Boston Dynamics şirketi ile ilgili nasıl bir planı olduğu konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Ancak iddialar şirketin bu markayı özellikle otonom araçlar üretimi konusuna yoğunlaşıyor. Marka otonom araç üretiminde Bostan Dynamics robotlarını ve onların sahip olduğu teknolojileri kullanabilir.

Hyundai konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Boston Dynamics'in daha önce Google'ın bir şirketi olduğunu da hatırlatalım. Şirketin geliştirdiği robotlar özellikel tehlikeli işlerin yapıldığı alanlarda kullanılmaya başlanmıştı. Hatta marka Spot isimli robotunu isteyen işletmelere kiralama yoluyla kullanım imkanı da sunmuştu. 

Yorumlar
💎G@kko💎
Huyundaydansa, Toyota gli efsane kasa ile markaya hep değer kati
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.