Güncel

Huawei Türkiye için kritik hamle!

Huawei, Türkiye Genel Müdürü olarak Jing Li'nin atandığını duyurdu.

Huawei Türkiye için kritik hamle!

Türkiye'deki operasyonlarına ayrı bir önem veren Huawei ülkemizdeki operasyonları için kritik bir karara imza attı. Huawei Türkiye son zamanlarda satışlarda yaşanan düşüşler sonrası Genel Müdür değişikliğine gitti.

Aralık 2020’de göreve başlayan Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, 2003 yılında bilgisayar mühendisliği alanındaki eğitimini tamamladı. Jing Li, Mart 2005'ten itibaren Huawei'de çalışmaya başladı ve 2007 yılından bu yana 8 yılı aşkın süredir Huawei Türkiye'de çeşitli görevlerde bulundu. Temmuz 2016'dan Eylül 2019'a kadar Huawei Bulgaristan Genel Müdürü olan Jing Li, Eylül 2019'dan itibaren "Mobil Ağlar İş Grupları Direktörü" olarak yeniden Türkiye'ye döndü ve 8 Aralık 2020’den itibaren geçerli olmak üzere Huawei Türkiye Genel Müdürü olarak görevine başladı.

Huawei Türkiye için kritik hamle! - Resim : 1

Huawei Türkiye genel müdürü değişti

Jing Li yaptığı açıklamada; “Xichu Zhao’ya Türkiye’de son 2 yılda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Huawei olarak, 18 yıldır Türk BT sektöründe hizmet vermekteyiz. Bu dönemden sonra da müşterilerimiz için en iyi çözüm ve hizmetleri sağlamaya devam edeceğiz. Huawei her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki gelişimine katkıda bulunmayı sürdürecektir. 10’uncu yılını kutlayan Türkiye Ar-Ge Merkezimiz hem yerel hem de yurt dışı pazarlar için 5G, AI, HMS gibi alanlar başta olmak üzere, yenilikçi çözümler geliştirmeye devam edecektir. İş ortaklarımızla birlikte Türkiye için daha fazla değer yaratmaya kararlıyız” dedi.

Huawei Türkiye Genel Müdürlüğü görevini Jing Li’ye devreden Xichu Zhao, önümüzdeki dönemde şirketin Çin’in Jiangsu eyaletindeki operasyonlarından sorumlu genel müdürü olarak görev alacak.

Yorumlar
P30 Pro
Huawei öncelikle satış sonrası hizmetini düzeltsin. Cihaz olarak Apple den üstün ama satış sonrası felaket. Kendilerine de söylemiştim. Apple sizden cihaz, siz onlardan satış sonrası dersi alın. P30 pro kullanıcısıyım. Fixsmart adlı (veya buna benzer bir isimdi) servis hizmeti sağlayıcısı nın tutumu, huawei nin de bunu desteklemesi ancak şaka programlarında olur. Kamerası için aldığım telefonun bu özelliğini hala tam anlamıyla kullanamıyorum.
Cevapla
Alban
Satışlarının düşmesinin nedeni; Huawei telefonlarda Google Play store'un kurulu olmaması ve Google uygulamalarının kurulamamasıdır. Sonradan kurulması da çok zor ve bu herkesin yapabileceği bir şey değil. Bu nedenle kişiler Huawei telefonlardan uzak duruyor. Benim önerim bir an önce Google ile anlaşıp Google servis ve uygulamalarının yapılacak bir güncelleme ile Huawei telefonlara kurulabilmesi sağlanmalı. Yönetici değiştirmekle satışları artmayacaktır
Cevapla
💎G@kko💎
Huvayiden yeni inavasyonlar beklim, sonu çok eyi durmi
Cevapla
Ömer k
Huawei öncelikle çinin uygur türklerine yaptığı zulme verdiği desteği kessin.... Yoksa türkiyede daha çok müşteri kaybedecek..
Cevapla
Sessiz Yozgat
Emin olunki,, xiaomi ve iPhone dan kat kat daha iyi, bir,, teknoloji markası
Cevapla
🔥Rokko🔥
Emin olun ki , korkunç derecede saçmalıyor...tarifi yok.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.