Güncel

IDC Türkiye Finans Teknoloji Konferansı Başlıyor!

IDC Financial Insights Global Başkanı ve Asya Pasifik’in 10 yıllık deneyimi ile Türkiye’de


International Data Corporation (IDC), 11 Kasım 2015 günü “Finans Teknoloji Konferansı”nı İstanbul Wyndham Grand Levent’te gerçekleştirecek. Konferansta, Türkiye finans sektöründeki kıdemli karar vericilere yönelik olarak, müşteri deneyimini güçlendirmek adına sektördeki yenilikler ve stratejiler tartışılıyor olacak.

IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları, Türkiye’deki yoğun rekabet ortamında finans kuruluşlarının teknolojideki son gelişmelerle gelen yenilikçi çözümler ile müşteri odaklı stratejilere odaklandığını belirtiyor ve ekliyor, “Çevrimiçi ve mobil dağıtım kanallarını akıllıca kullanan bankalar rakiplerine göre ciddi avantaj sağlıyor ve müşteri deneyimini güçlendiriyor. Bu kanallardaki devam eden yatırımlar çok önemli; fakat kurumlar bir yandan da bu çok sofistike kurulumların artan oranda karmaşıklaşan güvenlik boyutuna ciddi şekilde odaklanmaya da devam etmeli".

Türkiye’de BT yöneticileri rekabetin çok yoğun olduğu ve ciddi düzenlemelerle yönetilen bir pazarla karşı karşıya. Ekonomik ve politik türbülanslar da finans kuruluşları için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Kurumlar, özellikle yeni iş alanlarında ilk giren avantajı kazanmaya çalışırken, büyümeyi de sürdürebilmek için sıklıkla kesişen ve birbirinden bağımsız önceliklere hızlı tepki vermek zorunda kalıyorlar. Öte yandan müşterilerin kendileri ne istediklerini tam olarak bilmezken, müşteri tercihlerini anlamlandırmak ve yeni gelir kaynakları yaratmak için etkili bir strateji olarak yenilik yaratmak ve innovasyon sürecinin risklerini dengelemek ön plana çıkıyor. IDC’nin “Finans Teknoloji Konferansı” bu ve benzeri birçok konuya ışık tutuyor olacak.

Konferans programında yer alan deneyim paylaşımları, paneller, interaktif yuvarlak masa toplantıları, networking ortamı ve 1-1 toplantıların yanı sıra, IDC Finans Sektörü ve Yatırım Araştırma Bölümü Direktörü Cyrus Daruwala tarafından gerçekleştirilecek olan “Çoklu Kanal Deneyimi ile Müşteri Memnuniyeti” konulu bir çalıştay (workshop) da yer alacak. Bu 2 saatlik interaktif oturumda, katılımcılara girişimlerini haritalama ve engelleyicileri belirlemede yardımcı olacak, sonrasında da “Dijital Deneyim Puanlaması” yapılacaktır. Finans kuruluşlarını etkileyen çeşitli faaliyetler + teknolojiler + regülasyonlar gibi konular işlenerek, finansal kuruluşların dijital evrene yolculuklarında temel bir rehber oluşturmasına olanak sağlanacaktır. Çalıştaya katılacak olanlar, kendi yol haritalarını belirlemede engelleyicileri bertaraf ederek planlarını tanımlayacak ve bunları olgunlaştırmak üzerine çalışacaklardır.

IDC Türkiye; bankacılık, finansal hizmetler ve sigorta sektörlerinde çalışan karar vericilere yönelik olarak teknoloji tedarikçilerinin, çözümlerini konumlandırabilmeleri ve mesajlarını bu sektöre etkin bir şekilde iletebilmeleri için satış ekiplerinin yeteneklerini geliştirme konusunda bir ihtiyaç tespit etti. IDC, 11 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan “Finans Teknoloji Konferansı” etkinliğini takip eden gün; 12 Kasım’da İstanbul’da yapılacak olan yarım günlük çalıştaya ev sahipliği yapacak. Yapılacak çalıştay; tedarikçilerin satış kadrolarının finans sektöründeki CxO ve İş Birimlerinin yaşadığı zorluklar tarafındaki farkındalıklarını artırmak, dönüşüm ihtiyaçlarına uygun olarak sektörün ihtiyaçlarını doğru şekilde adresleyebilmek, sektöre uygun kendi ürün portföyleri ile onlara nasıl yardımcı olabileceklerini anlatabilecek bir ortam sağlamayı hedefliyor. IDC Finans Sektörü ve Yatırım Araştırma Bölümü Direktörü Cyrus Daruwala tarafından yönetilecek çalıştayda; ayrıca uygulamalı rol-oyunu senaryoları ile satış kadrolarından katılımcılara daha verimli bir şekilde yardımcı olmak adına vermeleri gereken mesajlar vurgulanıyor olacak. 

Sektör özelindeki güncel teknolojilerin İstanbul’da gerçekleşecek olan “Finans Teknoloji Konferansı”_ KoçSistem, Intel, Citrix, Juniper Networks, CSC, Fortinet-RZK, A10 Newtorks, QlikView, Websense, Lexmark, Natek, Veeam, CyberArk, ITWay-Check Point, Prolink-Red Hat, Platin Bilişim, Veripark, Logitech, Logsign, Tesan, VMware gibi birçok lider üretici ve kanal tedarikçileri sponsor olarak yer alıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.