İddia: Bitcoin 12.000 dolara düşebilir!

Baş piyasa stratejisti, Bitcoin'in 'başka bir ayağını' 12.000 dolara düşürmesini bekliyor!

İddia: Bitcoin 12.000 dolara düşebilir!

Kripto para piyasası bir hafta içinde piyasa değerinden 165 milyar dolar kaybettikten sonra, Bitcoin ( BTC ) 20.000 doların altına düştü ve hala bu eşiğin üzerine çıkmak için mücadele ediyor, piyasa analistlerinin ilk varlığın gelecekteki hareketlerini tahmin etmeye çalışmasına öncülük ediyor.

İddia: Bitcoin 12.000 dolara düşebilir!

Analistler, Bitcoin'in ( BTC ) gelecekteki hareketlerini tahmin etmeye çalışıyor. Bunlardan biri, 20 Eylül'de yayınlanan bir röportajda Stansberry Research'ten Daniela Cambone'a verdiği demeçte, Bitcoin'in 12.000 $'a kadar düşebileceğine inanan InTheMoneyStocks.com'un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway.

Aşağı doğru mu hareket edecek?

Görüşme sırasında Soloway, Bitcoin'in mevcut fiyatından daha fazla düşebileceği görüşünü dile getirdi:

“Bence Bitcoin'in hala 12.000 ila 13.000 dolar arasında bir ayağı daha var.”
Ona göre, Bitcoin'in düşüşe geçmesinin dolar ile çok ilgisi var çünkü “doların 20+ yılın en yüksek seviyesinde kalmaya devam ettiğini ve değer kaybetmeye devam ettiğini gördüğünüzde, tüm risk varlıklarını öldürüyor. Dolardaki her yükseliş, Bitcoin grafiğinde bunun tam tersinin gerçekleştiğini göreceksiniz.”

Bununla birlikte şunları da kaydetti:

“Benim için anahtar, günlük kapanış bazında [Bitcoin için] bu 19,599 $ seviyesini izlemeye devam etmek. Bu seviyenin etrafında kaldığımız sürece, dolar gelirse Bitcoin'in bir çeşit teklif alabilmesi için küçük bir şans var.”

Ocak 2022'de Soloway, kripto para birimi sektörünün yakında bir 'dot-com anı' yaşayabileceğini öngördü, ancak aynı zamanda Bitcoin'in önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar veya 250.000 dolar civarında ticaret yapabileceğini tahmin etti.

İddia: Bitcoin 12.000 dolara düşebilir! - Resim : 1

İyi bir şey olarak düzenleme

Soloway ayrıca kripto düzenlemesinin bir savunucusudur ve kurumlar müşterilerinin parasını onlara yatırmak konusunda kendilerini daha güvende hissedecekleri için bunun Bitcoin ve genel olarak kripto para birimleri için olumlu bir şey olacağına inanmaktadır:

“Orada bir düzenleme yaparak, bu kurumların 'tamam, artık bu alanda oynayabiliriz. Çünkü kuralları biliyoruz ve güvene dayalı sorumluluğumuzla başkalarının parasına yatırım yapmakta kendimizi rahat hissediyoruz” diyebilecekleri bir çerçeve oluşturuyorsunuz.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.