Kripto uygulaması indirmeleri %55 düştü! Bu neye işaret?

Ayı piyasası titreşimleri piyasaya çıktıkça, kripto uygulaması indirmeleri %55 düştü!

Kripto uygulaması indirmeleri %55 düştü! Bu neye işaret?

Kripto para piyasasının geçen yılın büyük bir bölümünde uzun süreli bir ayı piyasasının sancıları içinde olması nedeniyle, uygulama indirme sayısında önemli bir azalma ile görüldüğü gibi, kripto para uygulamalarına olan ilgi de bir düşüşe tanık oldu.

Kripto uygulaması indirmeleri %55 düştü! Bu neye işaret?

Nakit avans uygulamaları yıldan yıla (yıllık olarak) %69 büyüse de, diğer fintech sektörlerinden daha fazla, kripto ve perakende yatırım uygulamalarının performansı düşüş eğilimindeydi. Gerçekten de, 19 Eylül'de yayınlanan Apptopia verilerine göre, kripto para ticareti ve kripto cüzdan uygulaması indirmeleri üçüncü çeyreğe kadar yıllık bazda %55 düştü.

Kripto uygulaması indirmeleri %55 düştü! Bu neye işaret? - Resim : 1

Kripto uygulaması her yıl indiriyor. Kaynak: Apptopia

Raporda şunlar belirtiliyor:

“Fintech endüstrisinin belirli sektörleri diğerlerinden daha fazla etkileniyor, bazıları ise fırsat (enflasyon yoluyla) ortaya çıktıkça büyüyor.”

Bol insan için sınırlı para ve günlük maliyetler artıyor. Ayrıca bireylerin market alışverişlerinde “şimdi al, sonra öde” seçeneklerini kullandıkları da iddia edildi. Apptopia'dan yapılan indirmelerle ilgili yukarıdaki tahminlerde görüldüğü gibi, yeni kullanıcıların artması, bireylerin halihazırda nakit akışına sahip olmadıkları ürünleri satın almaya çalıştıklarını göstermektedir.

Kripto uygulaması indirmeleri düşüşte

Özellikle, bir yıl önce Finbold, kripto uygulamalarının 2021'in ilk yarısında ABD'deki tüm yatırım uygulaması indirmelerinin %50'sini aştığını bildirdi. (2020'deki %19'luk rakamdan 2,6 kat büyüme)

Bununla birlikte, kripto para ticareti uygulaması indirmelerindeki büyümenin, büyüyen bir dijital para piyasası ile ilişkili olduğunu belirtmekte fayda var. Artan benimseme ve kripto para yatırımı büyümeye neden oldu.

O zamandan beri piyasa başka bir yön aldı. FBI uyarısı ile şimdiye kadar ortaya çıkan dolandırıcılık ile sahte kripto uygulamaları yatırımcılara 43 milyon dolara mal oluyor, yatırımcılar ve tüccarlar bir zamanlar daha zorlu finansal zamanlarda olduğu gibi indirmiyorlar.