İddia: Bitcoin fiyatı 2023'ün ilk yarısında yükselişe geçecek!

Bitcoin fiyat geçmişi, 2023'ün ilk yarısında yaklaşan 'yükseliş dönüşüne' işaret ediyor!

İddia: Bitcoin fiyatı 2023'ün ilk yarısında yükselişe geçecek!

Kripto para piyasasındaki kaos sona ermiş olsa da, FTX patlamasının sonuçları, Bitcoin ( BTC ) de dahil olmak üzere, manzara genelinde hala hissediliyor. Bununla birlikte, BTC 17.000 $ sınırına yaklaşıyor ve göstergeler, 2023'ün ilk yarısında bir yükseliş hareketi için umut olduğunu gösteriyor.

İddia: Bitcoin fiyatı 2023'ün ilk yarısında yükselişe geçecek!

Takma ad kripto ve borsa analisti Trend Rider, Bitcoin için para akış endeksinin (MFI), varlığın önceki iki dibi ile karşılaştırıldığında benzer bir grafik modeli gösterdiğini ve bir ila beş ay arasındaki dönemde beklenen bir "yükseliş dönüşü" gösterdiğini belirtti.

İddia: Bitcoin fiyatı 2023'ün ilk yarısında yükselişe geçecek! - Resim : 1

Bitcoin fiyat hareketi ve para akış endeksi analizi. Kaynak: Trend Sürücüsü

Dip nihayet geldi mi?

Bu arada CryptoNoob, ilk merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının "tarihsel olarak dibi oluşturan aşırı satım bölgesinde" işlem gördüğünü gözlemledi ve bu, gelecekte yukarı yönlü bir hareketin muhtemel olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda, Trader Tardigrade, Bitcoin'in yükselen bir üçgen ticaret modelinde olduğunu ve ondan çıkmak ya da ondan ayrılmak için bir seçim yapacağını belirtti.

Bununla birlikte, ünlü kripto tüccarı ve analisti Rekt Capital 26 Aralık'ta amiral gemisi dijital varlığın ayı 17.150 doların altında kapatabileceğini ve hatta bu seviyedeki acil direncini geçemediği için daha da düşebileceğini tahmin etti.

PricePredictions'ın 27 Ocak 2023 için tahmini 16.614,67 $ ve CoinPriceForecast Aralık sonu için 16.919$ ve 2023'ün ortası için 17.292$ ile makine öğrenimi algoritmalarının düşüş eğilimi gösterdiğini de belirtmekte fayda var.

İddia: Bitcoin fiyatı 2023'ün ilk yarısında yükselişe geçecek! - Resim : 2

Bitcoin 30 günlük fiyat tahmini. Kaynak: Fiyat Tahminleri

Bitcoin fiyatı hala kararsız

Mevcut durumda, Bitcoin şu anda 16.832,87 $'dan el değiştiriyor ve grafiklerin gösterdiği gibi, hafta boyunca %0,02'lik bir kazanç ve önceki 30 güne göre %1,55'lik bir artışın aksine, gün içinde %0,2'lik bir düşüş gösteriyor.

İddia: Bitcoin fiyatı 2023'ün ilk yarısında yükselişe geçecek! - Resim : 3

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin'in yan ticaret modeli ve her iki yönde de bir hareket için önemli bir tetikleyici olmaması göz önüne alındığında, dijital varlık gerçekten de yakın gelecekte kartlarda olmayabilecek bir ralli bekleyen yatırımcılardan sabır gerektirebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.