Güncel

İddia: Do Kwon'un Terraform Laboratuvarları, 4.8 milyon dolar akladı!

Do Kwon'un Terraform Laboratuvarları, Koreli bir paravan şirket aracılığıyla 4.8 milyon dolar aklamakla suçlandı!

İddia: Do Kwon'un Terraform Laboratuvarları, 4.8 milyon dolar akladı!

Yatırımcılar için önemli kayıplara neden olan Terra ( LUNA ) ekosisteminin geniş çapta duyurulan çöküşü ve kurucusu Do Kwon'a yönelik dolandırıcılık suçlamalarının ardından, Terraform Labs bu kez kara para aklama iddiasıyla yeniden gündeme geldi.

İddia: Do Kwon'un Terraform Laboratuvarları, 4.8 milyon dolar akladı!

Güney Koreli yayın KBS News tarafından 30 Mayıs'ta yayınlanan bir rapora göre, şirketin Seul merkezli bir "blockchain danışmanlık firması K" yı içeren ayrıntılı bir planla, Güney Koreli bir paravan şirket aracılığıyla 4.8 milyon dolar akladığı bildirildi.

Terraform Labs'taki eski bir geliştirici dergiye, eski işverenlerinin "Terra tarafından ödünç alınmış bir adla yönetilen "Şirket K" ile bağları olduğunu söyledi. Ofis çalışanlarına göre, binanın kat planında çalışma alanı da “Terra” olarak adlandırılmış ancak daha sonra kaldırılmış.

KBS News ayrıca Ulusal Vergi Dairesi'nin Terra'nın K Şirketine 6 milyar won (yaklaşık 4,8 milyon $) aktardığını keşfettiğini ve bunu “diğer giderler” olarak bildirdiğini söyledi.

Ancak, Terra Araştırma Forumu üyesi ve FatMan veya @FatManTerra olarak bilinen açık sözlü Twitter kullanıcısı, ikisi arasında gerçekten bağlantı olduğunu doğrulayan bazı araştırmalar yaptı. 

Bu ihbarcı, spesifik olarak, Terraform Labs'ı yaratan aynı kişiler tarafından kurulduğu iddia edilen K Şirketi ile Kernel Labs arasındaki bağlantıyı gösterdi.

FatMan, 30 Mayıs'taki bir dizi tweet'te iddia edilen bu komplo hakkındaki ayrıntıları açıkladı.

Koreli vergi yetkilileri, Kernel Labs'e şüpheli transferleri fark ettikten sonra Terraform Labs'ı vergi kaçakçılığı nedeniyle para cezasına çarptırdıkları bildirildi.

Yorumlar
Cavid
redmi7A ne vaxt gelecek gunceleme
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.