Güncel

İddia: Kripto para birimleri durgunluk ile karşı karşıya!

Emtia gurusu, kripto para birimlerinin 'ilk gerçek durgunluğuyla karşı karşıya olabileceğini' söylüyor.

İddia: Kripto para birimleri durgunluk ile karşı karşıya!

Kripto para piyasası, yılın dönüşünden bu yana yükselişini pekiştirmeye başlarken , Bloomberg'deki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, kripto para birimlerinin "ilk gerçek durgunluğuyla karşı karşıya" olabileceğini öne sürdüğü analizini paylaştı.

İddia: Kripto para birimleri durgunluk ile karşı karşıya!

Özellikle McGlone, Twitter'da yaptığı değerlendirmeye göre, dijital varlıkların ilk makroekonomik daralmasını yaşadığını, sonuncusunun daha önce Bitcoin'e ( BTC ) yol açtığını, bu nedenle bu sefer benzer dönüm noktalarının beklenebileceğini söyledi.

Ona göre:

“Kriptolar, tipik olarak daha düşük varlık fiyatları ve daha yüksek oynaklık anlamına gelen ilk gerçek durgunluğuyla karşı karşıya olabilir. ABD'deki son önemli ekonomik daralma, mali kriz, Bitcoin'in doğuşuna yol açtı ve olası bir ekonomik yeniden başlama, benzer dönüm noktalarını işaret edebilir.”

Kriptolar ve hisse senetleri

Kripto ve borsanın tarihsel performansını karşılaştıran emtia uzmanı, Nasdaq 100'ü 200- ile paritede gösteren bir grafik sağlayarak "temel soru, uzun vadeli kazançların devam etmesinden önce fiyat ağrısının ne kadar olacağıdır" dedi. haftalık hareketli ortalama ( MA ) "ABD durgunluklarının geçmişine göre nispeten yüksek."

İddia: Kripto para birimleri durgunluk ile karşı karşıya! - Resim : 1

Nasdaq 100 ve Bitcoin tarihsel hareketli ortalamaları. Kaynak: Mike McGlone

Bunu akılda tutarak, McGlone şunun altını çizmeye devam etti:

“2022'de endeks bu ortalamanın neredeyse %70 altına indi ve 2009'da yaklaşık %40'lık bir indirim yaptı. Risk-varlık dalgası gerilemeye devam ederse kripto piyasasının bağışlanmasını beklemiyoruz. Beklenmedik bir yumuşak iniş senaryosunda, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi çoğu hisse senedi endeksini yenmeye devam edecek gibi görünüyor.”

Daha önce, Bloomberg'in uzmanı kriptonun geleceği hakkındaki görüşlerini paylaşarak kısa vadede dijital varlıklar konusunda henüz yükselişe geçmediğini, ancak amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde Finbold gibi altı rakama ulaşabileceğini kabul etti. 31 Ocak'ta bildirildi.

Bu arada, en çok satan kişisel finans kitabı "Zengin Baba Yoksul Baba" nın yazarı Robert Kiyosaki, "kötü haberler, iflas, işsizlik [ve] evsizlik" hızla artarken sert bir iniş konusunda uyarıda bulundu, ancak iyi haber şuydu: "her yerde pazarlık vardı, altın, gümüş, Bitcoin paha biçilemez."

Kripto para birimi satın almak için bir durgunluk sırasında düşük fiyatlardan yararlanmayı düşünen tüm yatırımcılar için, Finbold'un kılavuzunun yardımıyla riskleri ve faydaları tartmanın yanı sıra yatırım stratejilerini dikkatlice planlamaya değer.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.