Güncel

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimlerini sizler için listeledik!

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Kripto para piyasası, 2023'te yüksek seyrediyor ve genel olarak kazançlarını sürdürüyor. 6 Şubat 2023 haftasına girerken, piyasadaki son gelişmeleri takip etmek çok önemlidir.

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Bu nedenle, toplanma potansiyellerine, temeldeki ağ geliştirmelerindeki ilerlemeye ve destekledikleri ikna edici anlatılara dayalı olarak izlemeye değer bir dizi kripto para birimi seçtik. Önümüzdeki hafta izlenecek beş dijital varlık aşağıdadır;

Ethereum (ETH)

Piyasa tarafından ikinci sıradaki kripto para birimi, topluluk stake edilen ETH'nin geri çekilmesi için vites değiştirirken yeniden ilgi odağı haline geldi. Bu doğrultuda Ethereum, yatırımcılara tarihsel Merge yükseltmesinin ardından hisseli ETH'lerine erişim sağlayacak olan Şanghay hard forku öncesinde artan ağ etkinliğine tanık oldu.

Şu anda yatırımcılar,  Zhejiang test ağı yayına girdikten sonra geri çekilme sürecini simüle ediyor. Geri çekilme öncesinde Ethereum, akıllı sözleşmeleri destekleyen kripto projeleri arasında en büyük staking piyasa değerine sahip.

Bu arada, Ethereum ağı, 2023'te günlük 130.000 benzersiz adres ekleyerek sürekli benimseme kaydediyor. Özellikle, önümüzdeki hafta Ethereum'un fiyatına odaklanırken birkaç faktör devreye giriyor. İlk olarak, Zhejiang test ağının varlığın değerini etkileyip etkilemediğini izlemek ilgi çekici olacaktır.

Aynı zamanda teknik analiz, Ethereum'un bir fiyat kırılması için hazır olabileceğini gösteriyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere Ethereum, varlığın fiyatını yaklaşık 3.500 dolara itecek bir faktör olan simetrik üçgenden başarıyla çıktı. Basın zamanında Ethereum, günlük yaklaşık %0,1'lik kazançlarla 1.661 dolardan işlem görüyordu.

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 1

Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ek olarak, PricePrediction'daki makine öğrenimi algoritması, Ethereum'un 28 Şubat 2023'te 1.555 dolardan işlem göreceğini gösteriyor.

Cardano (ADA)

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) platformu, varlığın bir "Ethereum katili" haline gelmesine yardımcı olan artan ağ etkinliğinden yararlandı. Gerçekten de, Cardano ( ADA ) blok zinciri, ağın yalnızca Ocak ayında 50.000 adres eklediğini gösteren bir Finbold raporuyla artan bir benimseme kaydediyor. Benimseme, ADA'nın sermaye girişinde bir artış kaydettiğini gördü.

Ek olarak, Cardano'daki temel ölçütlerden biri olan akıllı sözleşmeler artarak 5.000 kilometre taşına ulaşıyor. Akıllı sözleşmelere sahip kripto projeleri arasında Cradano, 10,4 milyar dolarlık stake edilen varlıkların piyasa değerinde ikinci sırada yer alıyor. Başka bir yerde, Finbold tarafından  bildirildiği üzere Cardano, GitHub'da en fazla geliştirme etkinliğine sahip ikinci kripto projesini oluşturdu.

Yeni haftaya girerken ADA, özellikle platforma olan artan ilginin fiyatı nasıl etkileyebileceği izlenmeye değer. Gerçekten de ADA, yakın zamanda sürdürülen token birikimine dayanarak olası bir ralli için bir temel oluşturdu.

Haftalık grafikte varlık %2'nin üzerinde yükselirken, basın zamanına göre ADA 0,40 $ değerindeydi.

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 2

Cardano yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Lido DAO (LDO)

Lido DAO ( LDO ), 2023 boyunca en çok kazandıran kripto para birimleri arasında öne çıktı. Özellikle, varlığın kazanımları, Ethereum ağı etrafındaki gelişimi yansıttı. Bu çizgide, Lido DAO, en iyi Ethereum likit staking çözümleri arasındadır ve yaklaşan Ethereum Shanghai yükseltmesi, ilk kazanımlara ilham verdi. Bu nedenle, LDO, stake edilmiş ETH'nin önemli bir payını oluşturduğu için fayda sağlayacak şekilde sıralanmıştır.

LDO, Zhejiang test ağının stake edilen ETH'ye erişime yönelik en son geliştirme faaliyeti olduğu düşünülürse izlemeye değer bir varlıktır. Ek olarak, Ethereum'un piyasa değerine göre stake edilmiş ETH'nin devasa bir değerini kontrol etmesiyle, bu öğe, staking geri çekilmesi yayına girdikten sonra LDO'yu büyük olasılıkla etkileyecektir. 

Aynı zamanda, Lido DAO, toplam kilitli değerin (TVL) önemli bir payını sürdürerek DeFi ekosisteminde önemli kazanımlar elde ediyor. Şu anda LDO, son 24 saatte %6'nın üzerinde düzeltme yaparak 2,14 dolardan işlem görüyor.

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 3

Lido DAO yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), birden fazla platformda yaygın olarak benimsenmesi ve genel piyasanın yükseliş hissiyatından  yararlanması nedeniyle değerinde bir artış kaydetti.

Son zamanlarda, transfer hizmetleri SafeTransfer ve Delta Prime DeFi, belirteci hizmetlerine entegre etti. Aynı zamanda, Avalanche'ın altyapısını ve merkezi olmayan uygulama ekosistemini tam olarak destekleyen Avalanche ve Amazon Web Services arasındaki ortaklığa bağlı olarak AVAX'ın değerinde bir artış elde edildi.

Benimseme dışında, Avalanche ağı, artan ağ geliştirme yoluyla kripto alanında sürekli bir alaka düzeyi arıyor. Özellikle ağ, doğrulayıcıların işini kolaylaştıran yeni bir güncelleme sürümünden destek alacaktır. Ava Labs geliştiricilerine göre, Banff 8 olarak adlandırılan yeni güncelleme, önceki sürüm istemcileri için desteği optimize etmeyi doğrudan etkileyerek eşler arası (P2P) ağ etkileşimini geliştirebilir.

Şu anda AVAX, son yedi gün içinde yaklaşık %1,6 gibi hafif bir artışla 20,89 dolardan işlem görüyor.

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 4

Avalanche (AVAX), yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Polygon (MATIC)

Ethereum ölçeklendirme blok zinciri Polygon ( MATIC ), varlığı yeni zirvelere taşıyan önemli faaliyetlere sahip kripto projeleri arasında yer alıyor. Örneğin, protokolde kilitlenen toplam değer (TVL) 800 milyon doları aştığı için, Polygon'un son zamanlardaki etkinliği artışı, DeFi etkinliğinde bir artışa tanık olmanın yanı sıra, günlük aktif kullanıcılar açısından Ethereum'u geçmesine neden oldu. Genel olarak, Polygon, staking ve gas oranlarını iyileştirmek için ağ yükseltmeleriyle etkileyici bir performans sergiledi.

Polygon'u kripto pazarının en yüksek seviyelerine yükselten bir diğer alan, misli olmayan tokenlerdir ( NFT'ler ). Polygon'un NFT büyümesi, ağın Ethereum'dan daha fazla satış kaydetmesiyle sonuçlandı. Bu nedenle, bu faaliyetlerin önümüzdeki günlerde MATIC'in fiyatını etkilemesi muhtemeldir.

Şu anda MATIC, günlük yaklaşık %0,6'lık kazançla 1,23 dolardan işlem görüyor.

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 5

Polygon (MATIC), yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.