Güncel

İddia: Satoshi 50 milyar dolarlık BTC'sini terk etmeyi planlıyor!

Kendini Satoshi olarak ilan eden yatırımcı, 'Bitcoin'in faydası yok' diye 50 milyar dolarlık BTC'sini terk etmeyi planlıyor!

İddia: Satoshi 50 milyar dolarlık BTC'sini terk etmeyi planlıyor!

Bitcoin'in (BTC) fiyatı, son zamanlarda kırdığı 47.000$'ın altına düştüğü için, amiral gemisi dijital varlığın mucidi olduğunu ve ana balinalarından biri olduğunu iddia eden adam, Bitcoin arzı ile şaşırtıcı planını açıkladı.

İddia: Satoshi 50 milyar dolarlık BTC'sini terk etmeyi planlıyor!

Yaklaşık 1,1 milyon Bitcoin arzına sahip olan Craig Wright, Kitco'dan David Lin ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, basın zamanında 50 milyar dolara yakın olan bu arzın çoğunu satarak piyasayı çökerteceği korkularına yanıt verdi.

Kendini Satoshi Nakamoto ilan eden kişinin büyük arzıyla ne yapabileceği konusundaki endişeler, Mayıs 2020'de Slack'te yayınladığı ve “USD için büyük miktarda BTC satmayı” planladığını söylediği gönderiden kaynaklanıyor. Gönderide aynı zamanda şu sözler yer alıyor;

“Değerin önemli ölçüde düşmesi ve 10 kat kaldıraçlı kısa devre ile eşleşmesi bekleniyor.”

Birçok yatırımcı bu gönderiyi bir tehdit olarak yorumladı.

Böyle bir durumda, tek bir kişi veya grup ağın kontrolünü alarak işlemleri engellemelerine ve tersine çevirmelerine izin verir. Ancak ne saldırı ne de satış gerçekleşmedi, bu da Wright'ın fikrini değiştirmiş olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin satışı hala geliyor olabilir

Ev sahibinin Bitcoin arzıyla ilgili gerçek niyetleri hakkındaki sorusuna yanıt veren Wright, zamanı geldiğinde satmayı planladığını şu sözlerle itiraf etti;

“BTC'den bahsediyorsanız, evet, sonunda satacağım çünkü faydası yok.”

BTC'nin asla gelişmeyeceğini ve yalnızca ölçeklenebileceğini açıkladı. Aynı zamanda, "değeri olan, daha güvenli, daha hızlı, Amazon'un yaptığı her şeyi halledebilen ve daha iyi olan" Bitcoin Satoshi Vision (BSV) projesi üzerindeki çalışmasının lansmanını yaptı.

Wright ayrıca kripto piyasası için de bazı sert eleştirilerde bulundu ve bunun tanımı gereği bir “piyasa” bile değil, “birkaç kova borsası” olduğu fikrini ifade etti'' ve hiçbirinin düzenlenmediğini sözlerine ekledi.

“Bitcoin'de şifreleme olmadığı” için yanlış bir isim olarak gördüğü “kripto” kelimesinin kullanımını da şu sözlerle sorguladı:

“Tasarladığımda açık metindi, aslında kripto olmayacak şekilde tasarlandı”. Mojo Nation, ecash, aslında kriptografik protokollerdi. Bitcoin dijital nakittir, bu yüzden kripto karşıtıdır.”

Yorumlar
Ne önemi var
Bence pi ye hazırlık yapılıyor ayık olun
Cevapla
Ne önemi var
Bir bir yandan 4.8 milyon dolar olabilir diyor briide yok bilmem kim şu kadarını geri çekiyor
Cevapla
Yasin
Her şeye rağmen yinede hazırlıklı olmak gerek 🤔
Cevapla
Glp
FTM ye yatirsin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.