IKEA su baskınlarını haber verecek ev sensorleri geliştirdi

IKEA yakın zamanda en iyi teknoloji şirketi olmak için bir hamle yapmayacak ancak sağlam akıllı ev cihazları sunmaya devam ediyor.

IKEA su baskınlarını haber verecek ev sensorleri geliştirdi

En son sürümleri, açık kapılardan su sızıntısına kadar her şey için uygun fiyatlı akıllı ev sensörlerinin üçlüsü.

Serinin ilk sırasında Şemsiye kapı ve pencere sensörü yer alıyor. Bunu kapınıza veya pencerenize monte edebilir ve beklenmedik bir şekilde açılıp kapandıklarında bildirim alabilirsiniz. Aynı zamanda doğrudan IKEA akıllı ampulüyle de eşleşiyor. Işıktan bahsetmişken, hareket algılandığında ışıkları etkinleştiren Vallhorn kablosuz hareket sensörü de var. 10 adede kadar IKEA akıllı ampulü kontrol eden sensör sayesinde istediğiniz rengi ve ışık miktarını seçebilirsiniz. Yeni ürünlerin tamamlayıcısı ise kaçak su konusunda sizi uyarmak için çalışan Barding su sızıntısı sensörü. Cihaz size bir mobil bildirim gönderebiliyor veya bir alarmı tetikleyebiliyor.

IKEA su baskınlarını haber verecek ev sensorleri geliştirdi

Sensörler küçük ve beyaz ve evin her yerine daha iyi uyum sağlıyorlar. Tüm sensörler IKEA'nın Dirigera Hub'ıyla uyumlu ancak yalnızca Vallhorn eski Tradfri ağ geçidiyle çalışıyorlar.

IKEA, bu yeni ürünlerin motivasyonu olarak insanların evlerinde kendilerini rahat ve güvende hissetme arzusunu gösteriyor.

Parasoll Avrupa'da 9,99 euro olacak, Vallhorn ve Barding sensörleri sırasıyla 7,99 ve 9,99 euro fiyatla satışa sunulacak. Sensörler Ocak (Vallhorn), Nisan (Parasoll) ve Temmuz (Barding) aylarında 2024'te satışa sunulacak.